Класи небезпеки шкідливих речовин за ступенем впливу на організм людини
За ступенем впливу на організм шкідливі речовини, згідно з ГОСТ12.1.007-86 ССБТ. «Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности», поділяють на чотири класи небезпеки:
1-й - речовини надзвичайно небезпечні;
2-й - речовини високонебезпечні;
3-й - речовини помірно небезпечні;
4-й - речовини малонебезпечні.
Клас небезпеки шкідливих речовин встановлюють в залежності від норм і показників, приведених у цьому ГОСТі.
Віднесення шкідливої речовини до класу небезпеки проводять за показником, значення якого відповідає найбільш високому класу небезпеки.
В ГОСТ 12.1.005-88 ССБТ. «Воздух рабочей зоны. Общие санитарно-гигиенические требования» поряд з величинами гранично допустимих концентрацій приведені класи небезпеки шкідливих речовин.
В Правилах безпеки праці в Державній пожежній охороні МВС України, введених в дію наказом МВС України від 05.12.2000 р. №840, приводяться показники та критерії ступеня небезпеки вантажів, що містять отруйні речовини, здатні викликати отруєння при вдиханні або інгаляційним шляхом та при контакті зі шкірою.
Критеріїв ступеня небезпеки три: 1-й-високий; 2-й-середній; 3-й-низький.
Серед показників приведений коефіцієнт можливості інгаляційного отруєння (КМІО), який, в залежності від критерію ступеня небезпеки, відповідно має бути не менше як 10,0; 1,0; 0,2. Коефіцієнт можливості інгаляційного отруєння - це відношення максимально можливої концентрації шкідливої речовини в повітрі при 200С до середньої смертельної концентрації речовини для лабораторних (білих) мишей.
В залежності від цих показників на підприємствах, виробнича діяльність яких пов`язана зі шкідливими речовинами, розробляються відповідні вимоги до безпеки праці, санітарного обмеження вмісту шкідливих речовин у повітрі робочої зони та контролю за вмістом цих речовин.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1587;