Фізичне навантаження

Для працівників розумової праці систематичне зайняття фізкультурою і спортом набуває виняткового значення.

Відомо, що навіть у здорової і нестарої людини, якщо він не тренований, веде сидячий спосіб життя і не займається фізкультурою, при самих невеликих фізичних навантаженнях частішає дихання, з'являється серцебиття. Навпаки, тренована людина легко справляється зі значними фізичними навантаженнями. Сила і працездатність сердечного м'яза, головного двигуна кровообігу, знаходиться в прямій залежності від сили і розвитку усієї мускулатури. Тому фізичне тренування, розвиваючи мускулатуру тіла, в той же час зміцнює сердечний м'яз. У людей з нерозвиненою мускулатурою м'яз серця слабкий, що виявляється при будь-якій фізичній роботі.

Фізкультура і спорт дуже корисні і особам фізичної праці, оскільки їх робота нерідко пов'язана з навантаженням якої-небудь окремої групи м'язів, а не усієї мускулатури в цілому. Фізичне тренування зміцнює і розвиває скелетну мускулатуру, сердечний м'яз, посудини, дихальну систему і багато інших органів, що значно полегшує роботу апарату кровообігу, благотворно впливає на нервову систему.

Щоденна уранішня гімнастика - обов'язковий мінімум фізичного тренування. Вона повинна стати для усіх такою ж звичкою, як умивання вранці.

Фізичні вправи потрібно виконувати в добре провітреному приміщенні або на свіжому повітрі. Для людей, що ведуть сидячий спосіб життя, особливо важливі фізичні вправи на повітрі (ходьба, прогулянка). Корисно вирушати вранці на роботу пішки і гуляти увечері після роботи. Систематична ходьба благотворно впливає на людину, покращує самопочуття, підвищує працездатність.

Ходьба є складно координованим руховим актом, керованим нервовою системою, вона здійснюється за участю практично усього м'язового апарату нашого тіла. Її як навантаження можна точно дозувати і поступово, планомірно нарощувати по темпу і об'єму. За відсутності інших фізичних навантажень щоденна мінімальна норма навантаження тільки ходьбою для молодого чоловіка складає 15 км., менше навантаження пов'язане з розвитком гіподинамії.

Таким чином, щоденне перебування на свіжому повітрі впродовж 1-1,5 години є одним з важливих компонентів здорового способу життя. При роботі в закритому приміщенні особливо важлива прогулянка вечірньої пори, перед сном. Така прогулянка як частина необхідного денного тренування корисна усім. Вона знімає напругу трудового дня, заспокоює збуджені нервові центри, регулює дихання. Прогулянки краще виконувати за принципом кросової ходьби : 0,5 -1 км прогулочним повільним кроком, потім стільки ж - швидким спортивним кроком і так далі








Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 817;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.