Режим сну
Для збереження нормальної діяльності нервової системи і усього організму велике значення має повноцінний сон. Великий російський фізіолог І. П. Павлов вказував, що сон - це свого роду гальмування, яке оберігає нервову систему від надмірної напруги і стомлення. Сон має бути досить тривалим і глибоким. Якщо людина мало спить, то він встає уранці роздратованим, розбитим, а іноді з головним болем.
Визначити час, необхідний для сну, усім без виключення людям не можна. Потреба уві сні у різних людей неоднакова. В середньому ця норма складає близько 8 годин. На жаль, деякі люди розглядають сон як резерв, з якого можна запозичувати час для виконання тих або інших справ.
Систематичне недосипання призводить до порушення нервової діяльності, зниження працездатності, підвищеної стомлюваності, дратівливості.
Щоб створити умови для нормального, міцного і спокійного сну необхідно за 1-1,5 ч. до сну припинити напружену розумову роботу. Вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2-2,5 ч. До сну. Це важливо для повноцінного переварювання їжі. Спати слід в добре провітреному приміщенні, непогано привчити себе спати при відкритій кватирці, а в теплу пору року з відкритим вікном. У приміщенні треба вимкнути світло і встановити тишу. Нічна білизна має бути вільною, не утрудняючою кровообіг, не можна спати у верхньому одязі, не рекомендується закриватися ковдрою з головою, спати вниз особою: це перешкоджає нормальному диханню. Бажано лягати спати в один і той же час - це сприяє швидкому засипанню.
Зневага цими простими правилами гігієни сну викликає негативні явища. Сон стає неглибоким і неспокійним, внаслідок чого, як правило, з часом розвивається безсоння, ті або інші розлади в діяльності нервової системи
Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 623;