АСР стабілізації витрат матеріальних і енергетичних потоків
а б
Рис. 3.3 Схеми одноконтурної АСР витратами:
а - функціональна; б- структурна.
Мета такої системи регулювання - стабілізувати перепад тиску на діафрагмі, при зміні навантаження, тобто витрати F. Об'єктом регулювання є трубопровід 5 від діафрагми і до регулюючого органу 6 (включаючи останній).
АСР працює так: Відхилення витрати F від усталеного значення спричинить зміну перепаду тиску на діафрагмі. Останній сприйметься диференціальним манометром (дифманометром) 2 і призведе до появи неузгодженості між завданням и регулятора 3, який відпрацює цю зміну згідно із законом регулювання і на вході виконавчого механізму 4 з'явиться сигнал, унаслідок якого зміниться прохідний отвір регулюючого органу 6 так, щоб витрата F стала дорівнювати заданому значенню.
Аналіз системи регулювання показує, що об'єкт керування має достатньо малу сталу часу і характеризується часом чистого запізнення. Для рідинного потоку такий об'єкт можна вважати об'єктом ідеального витіснення і його ланкою – ланку чистого запізнення. Крім ОР до динамічних ланок належать дифманометр і виконавчий механізм. Якщо використовують дифманометр типу „Сапфір", то його можна ідентифікувати підсилювальною ланкою.
П-регулятори в таких системах, як правило, не використовують через залишкову похибку, можливість появи сильних коливальних перехідних процесів, і, як наслідок, вихід із ладу регулюючого органу.
Розглянемо передаточні функції АСР. По каналу регулювання и→Y маємо:
Wр(s)= = /3.5/
а по каналу збурення:
W3(s)= = . /3.6/
Із /3.5/ і /3.6/ випливає, що еквівалентний об'єкт регулювання
/3.7/
Оскільки передаточні функції:
- діафрагми W1(s) = K1; /3.8/
- дифманометра /3.9/
- виконавчого механізму /3.10/
- трубопроводу /3.11/
то передаточна функція еквівалентного об'єкта регулювання набере вигляду:
/3.12/
Дата добавления: 2015-07-30; просмотров: 976;