Відображення вантажообігу транспортних шляхів.
Товарообмін можна відобразити і статистичними засобами. У залежності від складності і конкретних особливостей сюжету, він може бути поданий на одній картодіаграмі або розгорнутим на цілу серію картодіаграм або картограм.
До числа основних транспортно-економічних показників відноситься вантажообіг залізничних станцій, морських або річкових портів і пристаней і інших транспортних пунктів, відкіля починається або де закінчується прямування вантажів, де змінюється потужність і напрямок вантажопотоків або де вантажі перерозподіляються. Транспортні пункти можуть мати складні вузли, у яких переплітаються численні магістралі всіх родів транспорту.
Вантажообіг транспортного пункту складається із суми вантажів, що прибувають і відправляються.
Для картографування вантажообігу окремих пунктів найбільше підходить значковий спосіб. Площа значка розраховується в відповідності з обсягом вантажообігу даного пункту, причому у вигляді загального правила треба віддати перевагу абсолютній і безупинній масштабності значків.
Кожний значок повинен бути розділений на дві частини у співвідношенні між прибуттям і відправленням вантажів. Подальший розподіл кожної частини значка може бути зроблений у відповідності зі структурою вантажообігу за родами вантажів або за їхніми групами. Для більшої чіткості рекомендується робити значки складними – із двох частин, відповідно ввізні і вивізні. Наприклад, значок кожного пункту може складатися з двох півкіл, що стикаються своїми діаметрами. Можливо і роздільне відображення ввозу і вивозу по пунктах на двох рівнобіжних картах.
Відображення пасажирських перевезень. Наряду з перевезенням вантажів, транспорт обслуговує і пасажирські перевезення. Їх картографування цілком подібне з показом на картах вантажопотоків або вантажообігу, незважаючи на відмінність об’єктів. У складі атласів і окремо можна знайти чимало спеціальних карт, що відображають напрямки і розміри пасажирських перевезень, пасажирські напрямки по кожній із транспортних ліній, загальні співвідношення в переїздах між країнами або районами, відправлення і прибуття пасажирів по окремих станціях, портах або пристанях.
Передача електроенергії по проводах високої напруги звичайно відображається на картах не по фактичній кількості даної електроенергії, а по пропускній спроможності високовольтної мережі.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 745;