Горючі рідини
Всі горючі рідини більш небезпечні, ніж тверді матеріали і речовини. Вони легше спалахують, інтенсивніше горять і утворюють паро- і газоповітряні вибухопожежонебезпечні суміші.
Відповідно до ГОСТ 12.1.004-85 за температурою спалаху розрізняють:
- легкозаймисті рідини (ЛЗР) – рідини, температура спалаху яких не перевищує 61 0С у закритому тиглі або 66 0С - у відкритому тиглі (бензин, ацетон, етиловий спирт);
- горючі рідини (ГР) – температура спалаху >61 0С-у закритому тиглі або 66 0С- у відкритому тиглі (мінеральні мастила, мазут, формалін).
Правила будови електроустановок – дають таку класифікацію ЛЗР та ГР.
- ЛЗР – відносяться до вибухонебезпечних рідин;
- ГР – відносяться до пожежонебезпечних рідин.
Важливими показниками, що характеризують вибухопожежонебезпечні властивості газів, рідин та пилу є концентраційні межі поширення полум’я (запалення).
Нижня (НКМ) та верхня (ВКМ) концентраційні межі поширення полум’я – це мінімальна та максимальна об’ємна (масова) частка горючої речовини в суміші з даним окислювачем, при яких можливе займання (спалахування) суміші від джерела запалювання з подальшим поширюванням полум’я по суміші на будь-яку відстань від джерела запалювання. Нижче НКМ і вище ВКМ суміші горіти не можуть.
Розрізняють також нижню (НТМ) та верхню (ВТМ) температурні межі поширення полум’я газів та випарів у повітрі. НТМ і ВТМ – це такі температури речовини, за яких її насичена пара утворює в даному окислювальному середовищі концентрації що дорівнюють відповідно НКМ та ВКМ.
Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 1365;