Фінансування охорони праці
Фінансування ОП здійснюється роботодавцем. Для підприємств незалежно від форм власності, або фізичних осіб, що використовують найману працю, витрати на ОП складають на менше 0,5 % від суми реалізованої продукції.
На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, витрати на ОП передбачені в державному або місцевих бюджетах і складають не менше 0,2 % від фонду оплати праці.
1.10. Правила відшкодування власником підприємства збитку,
спричиненого працівникові
Власник підприємства несе матеріальну відповідальність за збиток, заподіяний працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконання ним трудових обов'язків, а також за моральний збиток, заподіяний потерпілому внаслідок фізичної чи психічної дії небезпечних або шкідливих умов праці.
Доказом провини власника можуть бути:
- акт про нещасний випадок на виробництві або акт про профзахворювання;
- висновок посадових осіб, які здійснювали контроль і нагляд за охороною праці і дотримання законодавства про працю;
- медичний висновок про профзахворювання;
- вирок або рішення суду, постанова прокурора, висновок попереднього слідства;
- рішення про притягнення винних осіб до адміністративної чи дисциплінарної відповідальності;
Відшкодування збитку, заподіяного працівникові ушкодження здоров'я складаються з:
- виплати втраченого заробітку залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності;
- виплати у встановлених випадках одноразової допомоги потерпілому;
- компенсація витрат на медичну і соціальну допомогу (посиленого харчування, протезування, сторонній догляд і ін.).
За наявності факту морального збитку, потерпілому відшкодовується моральний збиток.
Розмір одноразово допомоги потерпілому встановлюють колективним договором.
Якщо відповідно до медичного висновку потерпілому встановлюється втрата працездатності, одноразова допомога має бути не менше суми визначеною з розрахунку його середньомісячного заробітку за кожен % втрати ним професійної працездатності, але не вище за чотирьохкратний розмір граничної суми заробітної плати, з якої вносяться внески до Фонду.
Моральний збиток відшкодовується за заявою потерпілого про характер морального збитку або висновку медичних органів у вигляді одноразової допомоги або в іншій матеріальній формі, розмір якої визначається на підставі домовленості сторін або рішення суду і не може перевищувати 200 мінімальних розмірів заробленої плати, встановленої на день виплати, незалежно від будь-яких інших страхових виплат.
Розмір витрат на необхідний догляд за потерпілим залежно від характеру цього догляду визначається медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) і не може бути менше (в місяць):
- розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, - на спеціальний медичний догляд (масаж, ін’єкції і ін.);
- половини розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, - на постійний сторонній догляд;
- чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, - на побутове обслуговування (прибирання, прання білизни і тому подібне).
Витрати на догляд за потерпілим відшкодовується власником незалежно від того, ким вони проводяться.
Якщо потерпілому встановлена потреба в декількох видах допомоги, йому відшкодовують витрати на кожний вид.
При тимчасовій втраті працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворюванні, власник виплачує потерпілому одноразову допомогу на додаткові витрати на лікування в порядку і розмірах, передбачені колективним договором.
В разі смерті потерпілого розмір одноразової допомоги його сім'ї має бути не менше 5 літнього заробітку і не більш однорічного заробітку на кожного утриманця, а також на його дитину, що народилася протягом 10 місяців після його смерті.
Дата добавления: 2015-07-18; просмотров: 753;