Системи гарячого водопостачання
Системи гарячого водопостачання в житлових і громадських будинках призначені для подачі гарячої води, температура якої повинна бути не нижче 50°С і не вище 75°С. При користуванні гарячою водою споживач має можливість знижувати температуру до необхідної величини в змішувачах, що встановлюються в місцях водорозбору.
Залежно від призначення системи гарячого водопостачання поділяють на господарсько-побутові і виробничі. Ці системи допускається об’єднувати лише тоді, коли на технічні потреби використовується вода питної якості або коли внаслідок контакту з технологічним обладнанням якість води не змінюється.
У господарсько-побутових системах гарячого водопостачання якість води повинна відповідати вимогам державних стандартів на питну воду. У виробничих системах якість води визначається за технологічними потребами.
Типи систем гарячого водопостачання
Централізована | … |
Децентралізована (місцева) | … |
Внутрішні системи гарячого водопостачання поділяються:
1. За схемою прокладання трубопроводів:
− тупикові;
− циркуляційні.
2. За принципом розведення трубопроводів:
- … ;
- … .
3. За способом подання води:
- закриті;
- з баком-акумулятором.
4. За способом циркуляції води:
- … ;
- … ;
- … .
Усі централізовані системи гарячого водопостачання проектують з циркуляційними трубопроводами (рис. 13). Без таких трубопроводів за відсутності водорозбору вода в подаючих трубопроводах остигає і споживачі отримують спочатку охолоджену воду, яку зливають в каналізацію. При цьому виникають втрати води і тепла, які тим більші, чим більші діаметри і довжини подаючих трубопроводів.
Для мереж гарячого водопостачання використовують оцинковані сталеві труби. Рідше – пластмасові, металопластикові та мідні труби. Всі трубопроводи системи гарячого водопостачання, за винятком квартирних підведень і рушникосушарок, повинні бути покриті ізоляцією, товщина і якість якої має забезпечувати нормовану величину тепловтрат.
|
Рис. 13 Схема циркуляційного водопроводу гарячого водопостачання (при природній циркуляції):
1 – водопровід; 2 – водонагрівач: 3 – вхід і вихід теплоносія; 4 – головний стояк; 5 – верхня розвідна лінія; 6 – повітряний кран; 7 – водорозбірні крани; 8 – стояки; 9 – підводки; 10 – циркуляційні стояки; 11 – збірна циркуляційна лінія;
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 809;