Сутність міжнародної економічної інтеграції (МЕІ), фактори її розвитку
Найважливішою ознакою сьогоднішньої дійсності є інтенсивний розвиток інтеграційних процесів на різних рівнях. Економічна взаємозалежність держав, інтернаціоналізація продуктивних сил сприяють розвитку інтеграційних процесів в економіці. Інтеграція в перекладі з латинської – integratio означає з'єднання окремих частин у загальне ціле.
Трактування сутності економічної інтеграції пройшло певний шлях розвитку. Аналізуючи різні погляди на сутність інтеграційних процесів, можна зробити висновок про те, що єдиної теорії інтеграції не існує. Кожна країна обирає свій шлях до інтеграції, шукаючи конкретні переваги. У різні періоди свого розвитку країни крокують до інтеграції, враховуючи свої національні аргументи.
Автор | Основний зміст сутності інтеграції |
А. Предоль, Х. Юртепсен Я. Тінберген Б. Баласса Е. Хаас, М. Бійє, А. Філіпп, Т. Мюрдаль, Р. Сменд, В. Хуперт А. Маршаль Д. Пиндер | Визначають інтеграцію як «пристосування і переплетення частин в більш високе ціле», як «об’єднання декількох держав в одну економічну єдність». Під інтеграцією розуміє «ліквідацію штучних перепон економічній діяльності». Запропонував розглядати інтеграцію не лише як статичний, але й як динамічний процес, як вирівнювання умов для економічної діяльності суб’єктів ринку незалежно від того, резидентами якої із двох або більше держав вони є. Сутність інтеграції вбачають в узгодженні між країнами економічних і законодавчих заходів і здійснення спільної економічної політики. Розглядає інтеграцію як комплексне явище, яке охоплює дії урядів країн, що інтегруються, і безпосередньо самих господарств цих країн. Визначає інтеграцію «як процес відміни дискримінації між господарськими одиницями країн». |
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 743;