Перелік тем рефератів та загальні вимоги щодо їх написання
До вибіркових завдань для самостійної роботи студентів денної і вечірньої форм навчання відноситься написання реферату за заданою тематикою.
Розпочинаючи роботу над виконанням реферату, студентам необхідно ознайомитись з міжнародним стандартом ИСО 214-76 «Реферат и аннотация. Общие требования».
Написання реферату здійснюється шляхом опрацювання законодавчих актів, нормативно-інструктивних документів, інформації, що отримана на лекціях, практичних заняттях, шляхом опрацювання підручників, навчальних посібників, монографій, статей та інших наукових праць як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. Реферат не може бути підготовлений якісно з використанням обмеженої кількості (1/3) джерел інформації. Бажаним є подання у рефераті елементів науково-дослідницького характеру.
Реферат виконується на стандартних аркушах паперу, підшитих разом. Текст його може бути написаним від руки або надрукованим через 1,5 інтервали (шрифт 12-14). Обсяг реферату – 15-20 пронумерованих сторінок з полями: ліворуч – 30 мм, праворуч – 10 мм, знизу та зверху – 20 мм.
Реферат повинен мати титульну сторінку (назва університету, факультету, кафедри, теми, курсу, групи, спеціальності, навчальної дисципліни, а потім прізвище та ініціали студента), зміст або план, текстову частину, список використаної літератури.
Текстова частина має складатися зі вступу, розділів (параграфів) основної (змістовної) частини і висновків.
У вступі необхідно навести обґрунтування (стисло) актуальності теми, визначити мету роботи, завдання, які вирішено (питання які розглянуто), інформаційну базу.
Основна частина реферату крім поділу на декілька пунктів (параграфів, питань) повинна бути викладеною так, щоб являти собою єдине ціле. У кінці кожного пункту бажано робити короткі висновки та підвести читача до наступного пункту (параграфу, питання).
Висновки повинні охоплювати зміст всієї роботи та містити конкретні пропозиції автора реферату з розглянутих питань (розглянутої теми).
За текстом реферату повинні бути зробленими посилання на використані джерела інформації, перелік яких необхідно навести в кінці роботи.
Оформлений реферат в установлені терміни подається на кафедру. списування рефератів та порушення терміну його подачі викладачеві. Після перевірки реферату викладач проводить індивідуальну бесіду із студентом стосовно знань основних положень нормативних актів, змісту реферату, обґрунтованості висновків.
Реферат оцінюється із урахуванням його відповідності вимогам, що пред’являються до змісту, структури, обсягу та оформленню. Роботи, які не відповідають встановленим вимогам, повертаються студентам для усунення недоліків, після чого повторно рецензуються.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 630;