Протока привушної залози; 9- жувальний м’яз.
Секрет всіх названих залоз називається слиною. Слина містить ферменти, що беруть участь в розщеплюванні вуглеводів.
Привушна залозає найкрупнішою слинною залозою. Вона розташовується в занижньощелепній ямці дещо спереду і нижче вушної раковини. Вивідна протока залози йде по зовнішній поверхні жувального м'яза, паралельно виличній дузі, проходить через щічний м'яз і відкривається в переддвер’я рота на рівні другого верхнього великого корінного зуба.
Піднижньощелепна залоза— друга за величиною слинна залоза. Вона розташована в піднижньощелепній ямці. Вивідна протока цієї залози відкривається в порожнину рота під язиком.
Під'язикова залозарозташовується під язиком. Протока її відкривається в порожнину рота поряд з протокою піднижньощелепної залози.
Глотка — це порожнистий м'язовий орган, розташований позаду порожнини носа, порожнини рота і гортані. Глотка вгорі прикріпляється до основи черепа, а знизу, на рівні шостого-сьомого шийних хребців переходить в стравохід. Функцією глотки є проведення харчової грудки з порожнини рота в стравохід і повітря з порожнини носа в гортань. Таким чином, в глотці відбувається перехрещення травних і дихальних шляхів.
У глотці розрізняють три частини: носову, ротову і горлову (мал. 5).
Мал.5. Порожнина рота, носа і глотки:
1 - верхня носова раковина; 2 - клиноподібна пазуха; 3 - тверде піднебіння; 4 - м’яке піднебіння;
5 - глотковий отвір слухової труби; 6 - носова частина глотки; 7 - піднебінний язичок;
8 - піднебінний мигдалик; 9 - ротова частина глотки; 10 - гортанна частина глотки; 11 - стравохід;
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1229;