Потиличний над виросток.
Потилична кістка (мал.7) розташована в задньонижньому відділі черепа. Спереду вона з'єднується з клиновидною кісткою; зверху з тім'яними; з боків — з скроневими. Кістка має чотири частини, які обмежують великий потиличний отвір. Спереду від потиличного отвору знаходиться тіло потиличної кістки, яке разом з тілом клиновидної кістки утворює скат — опору для довгастого мозку і моста. На нижній поверхні латеральних частин потиличної кістки є потиличні виростки, щослужать для з'єднання черепа з першим шийним хребцем. Крізь виростки проходить канал під'язикового нерва, через який виходить однойменний нерв.
Ззаду і зверху від потиличного отвору розташована потилична луска, на зовнішній поверхні якої є зовнішній потиличний виступ і вийні лінії, що служать для прикріплення м'язів і зв'язок. На внутрішній поверхні потиличної луски знаходиться внутрішній потиличний виступ для фіксації твердої мозкової оболонки.
Мал.8. Скронева кістка: А-зовнішня поверхня;Б-внутрішня поверхня; 1-луската частина; 2-барабанна частина; 3-кам’яниста частина (піраміда);
4-виличний відросток;
5-нижньощелепна ямка; 6-зовнішній слуховий отвір;
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1408;