В - брахіморфний.
Так , у новонароджених довгий і вузький тулуб, короткі ноги і велика голова, висота якої у них складає четверту частину довжини тіла, тоді як у дорослих – сьому.
У пубертатному періоді підлітки в порівнянні з дорослими мають довші ноги, вузькі плечі і короткий тулуб. Пропорції тіла, властиві дорослим, у дітей встановлюються лише після 15—16 років.
По поєднанню різних розмірів тіла виділяють три основні типи пропорцій тіла (мал. 2). Люди високого зросту з коротким тулубом і довгими ногами відносяться до доліхоморфного («доліхос» — довгий, «морфе» — форма) типу, з довгим тулубом і короткими ногами — до брахіморфного («брахіс» — короткий) типу. Середній варіант співвідношень розмірів тіла називають мезоморфним типом статури.
Значення вивчення вікових перетворень у будові і функціях організму для майбутнього вчителя фізичної культури.
Знання вікових перетворень в будові і функціях організму має важливе значення для викладачів фізичної культури. Воно дозволяє правильно планувати навчальні заняття з урахуванням не тільки паспортного, але і біологічного віку, дозувати об'єм і інтенсивність фізичного навантаження, вирішувати питання ранньої спеціалізації в спорті, складати програми по фізичній культурі.
Література:
1. К.Т.Титова, А.А.Гладышева «Анатомия человека».Москва «Просвещение», 1985, стр.25-31.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 962;