Структура потенціалу підприємства
Розглядаючи потенціал підприємства як систему, в якості його складових елементів можна виділити формуючі його потенціали нижчого рівня. Таким чином, структуру потенціалу підприємства можна представити наступним чином (рис.1.1.):
1. Економічний потенціал – максимально можлива здатність підприємства забезпечувати своє довгострокове функціонування і досягнення стратегічний цілей на основі використання системи наявних ресурсів.
2. Виробничий потенціал – можливість забезпечення якісний та кількісних характеристик розвитку виробництва шляхом найбільш раціонального використання усіх видів ресурсів для задоволення потреб споживачів.
3. Природний потенціал – максимально можлива здатність залучати у виробництво та раціонально використовувати природні ресурси.
4. Кадровий потенціал – потенційна здатність персоналу підприємства до продуктивної професійної діяльності, результатом якої є новостворені матеріальні та нематеріальні цінності.
5. Інноваційний (науково-технічний) потенціал – максимальна здатність підприємства використання фундаментальних досліджень, прикладних розробок та впровадження досягнень науки та техніки у виробництво.
6. Інвестиційний потенціал –максимально можлива здатність залучати на підприємство та ефективно використовувати інвестиційні ресурси.
7. Матеріально-технічний потенціал – здатність підприємства ефективно залучати та використовувати матеріально-технічні ресурси у виробничому процесі.
6.Інформаційний потенціал- наявні обсяги інформаційних ресурсів, інформаційної техніки і технологій та інших засобів і можливостей створювати, збирати, накопичувати, обробляти та використовувати різноманітні форми інформації для задоволення інформаційних потреб суспільства.
7. Експортний потенціал підприємства — здатність виготовляти максимальну кількість конкурентоспроможних товарів на світовий ринок.
Рис. 1.1. Структура потенціалу підприємства
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 674;