Структурне програмування

Процедурні мови

C, Pascal та інші схожі з ними мови програмування відносяться до категорії процедурних мов. Кожен оператор такої мови є вказівкою комп’ютеру здійснити якісь дії, наприклад, прийняти дані від користувача, здійснити їх певне перетворення і вивести результат цих дій на екран. Програми, написані на процедурних мовах, являють собою послідовності інструкцій.

Для невеликих програм не потрібно додаткової внутрішньої організації (часто її називають терміном «парадигма»). Програміст створює перелік інструкцій, а комп’ютер виконує дії, що відповідають цим інструкціям.

Якщо ж розмір програми великий і список команд стає надто громіздким, програмний код ділять на дрібніші логічні частини. В мові С і С++ така логічна частина програми називається функцією, в мові Pascal – процедурою, в мові Basic – підпрограмою. Програма, побудована на основі процедурного методу, розділена на функції, кожна з яких в ідеальному випадку виконує деяку закінчену послідовність дій і має явно виражені зв’язки з іншими функціями програми.

Можна розвинути ідею розбиття програми на функції, об’єднавши декілька функцій в модуль. Часто модуль являє собою окремий файл. При цьому зберігається процедурний принцип: програма поділяється на декілька компонентів, кожен з яких являє собою набір інструкцій.

Поділ програми на функції та модулі є основою структурного програмування, яке довгий час залишалося найважливішим способом організації програм.

 

Недоліки структурного програмування

В безперервному процесі зростання і ускладнення програм стали поступово виявлятися недоліки структурного підходу до програмування. Основним з цих недоліків є надмірна складність проектів, але це не єдиний недолік. Існує дві проблеми, які не можна розв’язати засобами процедурно орієнтованих мов. Перша полягає в необмеженості доступу функцій до глобальних даних. Друга – в тому, що розділ даних і функцій, що є основою структурного підходу. Погано відображає картину реального світу.

Розглянемо ці недоліки на прикладі програми складського обліку. В такій програмі глобальними даними є записи в обліковій книзі. Різні функції будуть діставати доступ до цих даних для виконання операцій створення нового запису, виведення запису на екран чи зміни існуючого запису.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 600;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.