Основні поняття, визначення та призначення САПР
Для створення будь-якої системи автоматизації необхідно знати властивості об'єкта автоматизації. Для САПР таким об'єктом є процес проектування. Перш ніж вивчати структуру і методи проектування САПР, необхідно формалізувати і упорядити поняття, що відносяться до сфери проектування, навчитися структурувати процеси розробки конкретних об'єктів, вивчити загальні положення і закономірності проектування, типові проектні процедури і маршрути.
Способи проектування. Проектуванняце комплекс робіт з метою отримання описів нового або технічного об'єкта, що модернізується, достатніх для реалізації або виготовлення об'єкта в заданих умовах. Об'єктами проектування можуть бути вироби (наприклад, обробляючий центр, двигун внутрішнього згоряння, ЕОМ) або процеси (апример, технологічні, обчислювальні). Комплекс проектних робіт включає в себе теоретичні і експериментальні дослідження, розрахунки, конструювання.
Описи, що Отримуються при проектуванні бувають остаточними або проміжними. Остаточні описи являють собою комплект конструкторсько-технологічної документації у вигляді креслень, специфікацій, пояснювальних записок, схем, програм для ЕОМ і керованого технологічного обладнання і т. п. Промежуточние опису за своєю формою різноманітні текстові документи, ескізи, описи на мовах автоматизованих систем, що використовуються і інш. Головний в описах їх зміст, що відображає риси і властивості об'єктів, що проектуються.
Проектування, здійснюване людиною при взаємодії з ЕОМ, називають автоматизованим. Міра автоматизації може бути різною і оцінюється часткою 6 проектних робіт, що виконуються на ЕОМ без участі людини. При 6== 0 проектування називають неавтоматизованим, при 6==1 автоматичним.
Автоматизоване проектування здійснюється в рамках САПР. У відповідності з ГОСТом система автоматизованого проектуванняце організаційно-технічна система, що складається з комплексу коштів автоматизації проектування (АП), взаємодіючого з підрозділами проектної організації, і що виконує автоматизоване проектування.
Науково-технічний прогрес породжує необхідність підвищення міри АП. Створюються нові методи і кошти АП, що дозволяють розширити коло задач, що вирішуються автоматично. Паралельно з вдосконаленням САПР виникають потреби і технологічні можливості в створенні нових, більш складних об'єктів і систем, а отже, і потреби в рішенні більш складних проектних задач. Формалізація проектних процедур в цих умовах може бути тільки частковою, тому створення систем автоматичного проектування можливо лише для деяких приватних класів технічних об'єктів з фізичними і технологічними принципами побудови, що устоялися і виготовлення. Сучасне проектування складних об'єктів, як правило, є автоматизованим.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 996;