Переваги публічного акціонерного товариства
· Публічне акціонерне товариство є найбільш прийнятною організаційно-правовою формою для великих підприємств з великою кількістю власників (акціонерів).
· більш широкі можливості для залучення капіталу шляхом емісії додаткової кількості акцій, емісії облігацій, отримання кредитів на вигідних умовах тощо;
· фінансовий ризик акціонерів обмежується розміром належної їм частки в майні ПАТ (вартістю акцій, що їм належать);
· відповідно до чинного законодавства України та внутрішніх нормативних документів ПАТ акціонери можуть продати або іншим способом відчужуви акції, що їм належать, на власний розсуд, не повідомляючи про це інших акціонерів;
· функції власника та керівника чітко розмежовані, тому власники (акціонери) мають широкий вибір можливостей щодо найму “команди” високопрофесійних керівників;
· держава бере участь в управлінні ПАТ лише в межах пакету акцій, що їй належить. Якщо держава продає свій пакет, то вона впливає на діяльність ПАТ опосередковано, наприклад, шляхом проведення певної банківської, податкової, соціальної, антимонопольної, митної політики тощо.
Негативні риси ПАТ:
· виникнення так званого фіктивного капіталу, якій часто функціонує відірвано від капіталу реального;
· зниження можливостей контролю за діяльністю акціонерних товариств з боку дрібних акціонері;в
· поява можливості спекулятивного і навіть злочинного акціонерного засновництва;
· ускладнення управління АТ
Приватне акціонерне товариство (ПрАТ)
Приватним є АТ, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися через підписку, купуватися та продаватися на біржі. ПРАТ має більш подібні риси до ТОВ, оскільки в них, як правило, невелика кількість акціонерів, ускладнений перехід прав власності на корпоративні права, спрощена реєстрація випуску акцій. ПРАТ може бути реорганізовано у ПАТ через реєстрацію його акцій у порядку, передбаченому у законодавстві про цінні папери і фондову біржу, і внесенням відповідних змін у статут товариства.
ЗасновникиАТ укладають між собою договір, що визначає порядок здійснення ними спільної діяльності зі створення АТ. Засновники повинні повідомити про наміри створити АТ, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію. Засновники є учасниками АТ і повинні утримувати не менш 25% кількості акцій протягом двох років.
Інші особи, які отримали у статутному фонді товариства частки або паї, але не підписали засновницьку угоду, виступають як учасники товариства(в АТ – акціонери).
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 3070;