ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
Накопичення коштів.Вирівнювання розподілу доходів особи протягом її життя: накопичення коштів за час економічно активного періоду життя для використання їх у похилому віці.
Перерозподіл коштів.Перерозподіл доходів однієї особи на користь іншої.
Страхування.Захист на випадок численних ризиків: хвороби, інвалідності, довголіття, втрати накопичень унаслідок інвестиційної помилки або інфляції, втрати годувальника тощо.
Соціальне страхування: основні питання політики
Кожна країна має свою систему соціального страхування, яка є частиною загальної системи соціального захисту, що діє в країні. Створення системи соціального страхування, яка діятиме в країні, вимагає від розробників визначення ролі держави та форм регулювання нею системи страхування, видів страхування та ретельної розробки механізмів їх дії.
ФОРМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ |СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ [3, 8]
> Оподаткування.
> Виділення коштів із загальних доходів держави.
> Регулювання недержавних фондів, установ та організацій, що здійснюють соціальне страхування.
> Вимога обов'язкового накопичення коштів.
> Введення податкових стимулів.
> Створення правової системи, яка б забезпечувала гарантію виплат та надійність фінансових установ.
> Заходи по зменшенню інфляції.
Для того щоб мати уявлення про те, які аспекти мають бути розглянуті у процесі розробки державної системи соціального страхування, пропонуємо перелік основних запитань, на які необхідно дати відповіді. Цей перелік запитань стосується передусім розробки загальної моделі страхування. До того ж необхідною є побудова економічної моделі (її ми залишимо поза увагою, оскільки це виходить за межі предмета курсу). Вона передбачає довгостроковий прогноз щодо стану та стабільності страхової системи і базується на актуарних розрахунках-фінансовому аналізі наслідків майбутніх подій за допомогою математичних і статистичних методів: врахування розміру внесків, часу знаходження грошей на рахунках, прибутків від інвестування коштів, .ймовірності настання страхової ситуації, ризику інфляції, розміру та умови виплат тощо. Такі розрахунки дають змогу визначити оптимальний розмір внесків та наслідки будь-яких змін у страховій системі,
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 583;