Вибір методів фінансування соціальної політики

Використання тих чи інших методів фінансування соціальної політики обумовлено багатьма чинниками. Це й економічний устрій країни в цілому, і загальні тенденції розвитку економіки, і поточне фінансове здо­ров'я економіки, які визначатимуть, якою мірою будуть застосовуватися дер­жавні гранти із загальних доходів держави чи наскільки зменшуватиметься фінансова участь держави за рахунок регулювання особистих, сімейних зо­бов'язань та використання приватних чи усуспільнених коштів. Зокрема загальні тенденції розвитку економіки (фінансова стабільність) впливати­муть на застосування методу кредитування. Культурні традиції (як-от традиції благодійництва, підтримки сім'єю та суспільством людей похилого віку, хворих, недієздатних) визначатимуть використання таких методів, як благодійництво, регулювання сімейних зобов'язань. Від рівня добробуту в країні залежать можливості підтримки високого рівня оподаткування, вико­ристання методу податкових видатків, розвитку недержавного добровільно­го соціального страхування. Від економічного устрою країни в цілому, за­гальних тенденцій розвитку економіки та культурних традицій - використан­ня уповноваженої закупівлі з вигодою для постачальника. Розвиток недер­жавних організацій впливатиме на можливості уповноваженої закупівлі з вигодою для споживача, підоймових субсидій чи громадської ініціативи.

Контрольні запитання

1.Які е джерела фінансування соціальної сфери?

2.За допомогою яких методів фінансування здійснюється залучення коштів до бюджетів та цільових соціальних фондів?

3.За допомогою яких методів забезпечується фінансування соціальної допомоги та підтримки за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб?

4.За допомогою яких методів фінансування можливе зменшення витрат недержавних організацій?

5.Які методи фінансування найменше використовуються в Україні?

6.Які чинники можуть впливати на вибір методів фінансування?

Література____________________________ .

1. Про внесення змін до Закону України «Про систему оподаткування». Закон України від 18.02.1997 p., № 77/97-ВР (зі змінами, внесеними наступними законами).

2. ГІро розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування. Закон України від 11.01.2001 № 2213-111.

3. Ганслі Тврвнс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки.- К.: Основи, 1996.- 237 с.

4. Пал Леся/ А. Аналіз державної політики / Пер. з англ.- К.: Основи, 1999.- 422 с.

5. Підтримаємо акцію «Милосердя» // Урядовий кур'єр.- 20.09.2002.


 

СИСТЕМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Тема 1. Соціальне страхування: основні питання політики








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1051;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.