Теорія конвергенції
Багато індустріальних країн, незважаючи на значні відмінності між собою, доволі часто йдуть однаковими шляхами розвитку, що дозволяє (припустити відносну обмеженість ідеології, культури та історичного розвитку. Така тенденція ввійшла в літературу з порівняльної соціальної політики під назвою «конвергенція». Існує кілька тенденцій для конвергенції:
• Спільні проблеми. Усі розвинені країни мали пройти через один і той самий процес індустріалізації, і, як наслідок, вони мають вирішувати однаковий набір проблем. На початку основні проблеми стосувалися захисту працівників, житлового питання та розвитку міст; майже всі розвинені держави мають нині проблему старіння населення та спадаючий рівень народжуваності, що означає збільшення кількості людей похилого віку і зменшення кількості працівників, які приходять їм на зміну Такі зміни мають важливі наслідки для соціальної політики.
Спільні підходи. Шлях, яким розподіляється соціальна допомога залежить від методів, наявних на даному етапі часу - така теза зветься «технологічним детермінізмом». Спільні уявлення про управління привели до формування схожих реакцій на потреби в певних послугах.
Спільна політика. Країни імітують одна одну. На систему державного страхування у Великий Британії мала вплив система в Німеччині в той час як доповідь Беверіджа стала планом не тільки для британського уряду, а й для європейських урядів [4, 112-113].
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 627;