Дренажне обладнання
Дренажні обладнання греблі, відповідно норм, необхідно проектувати з метою :
а) організованого відведення води, що фільтрується через тіло греблі і основу, в нижній б’єф;
б) запобігання виходу фільтраційного потоку на низовий укіс і в зону, здатну промерзати;
в) економічно виправданого зниження депресійної кривої для підвищення стійкості низового укосу;
г) попередження виникнення фільтраційних деформацій.
Вибір типу і конструкції дренажу становить техніко-економічну задачу, що вирішується в залежності від наявності на місці будівництва матеріалів для дренажу, умов експлуатації споруди і виконання робіт і т.д.
В курсовому проекті в межах руслової частини приймаємо дренажну призму, а в межах заплавної частини – укісний дренаж, який виконує функцію зворотного дренажу.
Дренажна призма являє собою відсипку з каменю у вигляді трапеції , висота якої визначається положенням максимального рівня води в нижньому б’єфі з урахуванням запасу на хвилювання води , але не менше 0,5 м. Глибина води нижнього б’єфу визначається по кривій при пропусканні основної максимальної витрати , відповідно визначаємо: Qmax=17,4, м (крива 2). В курсовому проекті приймаємо . Ширина дренажної призми по верху визначається із умов виконання робіт, але не менше 1,0 м. Коефіцієнт закладання укосів, що межує з тілом греблі , зовнішній . Приймаємо , Дренажна призма з боку греблі і з боку основи обсипається зворотним фільтром.
Маємо:
- відмітка рівня нижнього б’єфу: ↓РНБ = ↓дна +h = 416,8+0,8 = 417,6 м.
- відмітка верху дренажу: ↓Вдр=↓РНБ+hпр = 417,6+0,5=418,1 м.
Зі сторони греблі і основи дренаж повинен бути обсипаний зворотним фільтром з товщиною кожного шару 0,2…0,3 м.
Рис.4.11.схема основного виду дренажного пристрою приставний
На заплавних ділянках проектуємо приставний дренаж. Його виконують у вигляді відсипки по поверхні укосу з одного або двох шарів зворотного фільтру з товщиною кожного 0,3 м, прикритих зверху кам’яною відсипкою, товщиною 0,5 м.
Дата добавления: 2015-06-22; просмотров: 1206;