Допоміжне обладнання холодильних машин
Вентилі компресора. Сальникові та безсальникові компресори обладнані спеціальними запірними вентилями, які встановлюються на всмоктувальному та нагнітальному штуцерах компресора. Запірні вентилі призначені для забезпечення можливості обслуговування холодильної системи.
Зворотні клапани. Щоб напрям руху холодильного агента в певній точці холодильної системи не змінювався на зворотній, передбачають встановлення зворотних клапанів. Вони необхідні в холодильних установках, які мають декілька випарників з різною температурою кипіння хладону. При зупинці компресора зворотні клапани перешкоджають перетіканню парів холодильного агента з випарників з високою температурою кипіння до випарників з низькою температурою.
Клапани розміщують за випарниками з низькою температурою кипіння на всмоктувальних трубопроводах. В цьому випадку випарники не можуть заповнюватися рідиною, що дає змогу уникнути пошкодження компресора в результаті гідравлічного удару при запуску.
Можливо також розмістити зворотний клапан між нагнітальною магістраллю компресора і конденсатором, щоб за рахунок недопущення перетікання хладона із конденсатора у всмоктувальну порожнину компресора полегшити його запуск.
Ресивери – це спеціальні ємності для зберігання запасу холодильного агента в системі. Вони беруть участь в регулюванні холодопродуктивності. Запас хладону в ресивері дає змогу компенсувати незначні втрати робочого тіла. Надлишок хладона в ресивері дозволяє агрегату працювати в умовах змінних теплових навантажень. При збільшенні зовнішнього теплового навантаження додаткова кількість хладону надходить із ресивера в холодильну систему.
Ресивер може використовуватись для збору всієї кількості холодильного агента, якщо необхідно розкрити холодильний контур під час обслуговування, ремонту або транспортування установки.
Підігрівачі картера. Якщо компресор фреонової установки розміщено в місці, де температура навколишнього середовища нижча температури у випарнику, то під час неробочої частини холодильного циклу в картер компресора потрапляє підвищена кількість хладона. Це відбувається внаслідок різниці тисків у випарнику і компресорі. При цьому холодильний агент може в значній мірі розчинятися в мастилі, яке знаходиться в картері. Запуск компресора призводить до закипання хладона, розчиненого в мастилі, з утворенням масляно-парової емульсії. Частина емульсії виходить з картера в циліндр, зумовлюючи гідравлічні удари, які пошкоджують клапани компресора.
Для зменшення кількості хладону, який розчинився в мастилі картера, під час зупинки компресора мастило доцільно підігрівати. В результаті холодильний агент випаровується і зменшується його надходження в картер.
Електричні підігрівачі картера встановлюють ззовні або зсередини компресора. Потужність цих пристроїв (25...200 Вт) повинна бути такою, щоб не допускати надлишкового перегріву мастила.
Фільтри-осушувачі. В контурі будь-якої холодильної установки завжди є певна кількість вологи та інших речовин. Волога проникає в систему при порушенні герметичності, зниженні тиску всмоктування нижче атмосферного або під час ремонту холодильної машини. Присутність вологи може призвести до замерзання дросельного отвору або перегорання обмоток електродвигуна герметичного компресора.
Фільтри-осушувачі забезпечують фільтрування та осушування холодильного агента в системі.
Функція осушування забезпечує хімічний захист, який включає поглинання води і нейтралізацію кислот. Це дає змогу уникнути корозії металевих поверхонь і згорання електродвигунів.
Функція фільтрації забезпечує фізичний захист і включає затримання різноманітних сторонніх часточок і домішок, що подовжує термін експлуатації компресора.
Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 1427;