Техніка безпеки

 

Медична апаратура повинна бути безпечною при всіх передбачених функціональними можливостями і вказаних у правилах користування умовах її експлуатації. Захист дося­гається дотриманням трьох основних вимог:

1) правильною конструкцією апарата, яка гарантує без­умовну безпеку;

2) використанням спеціальних засобів зовнішнього за­хисту, які забезпечують умовну безпеку;

3) вказівкою умов, за яких робота з обладнанням є без­печною (описова безпека).

За способом захисту персоналу і пацієнта від електроудару і електротравми все медичне устаткування, яке вико­ристовує зовнішнє живлення, ділиться на п'ять класів (ок­ремо виділяється устаткування з внутрішніми джерелами живлення, наприклад, батареями).

Клас 0 - апаратура має тільки один основний захист (ізоляцію); це - побутова апаратура, а також апаратура, що використовується для господарських потреб медичних зак­ладів, вона не призначена для безпосередньої роботи з паці­єнтом.

Клас І - апаратура, котра, крім основного захисту, має і додатковий у вигляді заземлення, яке здійснюється одно­часно із вмиканням приладу в мережу за допомогою вилки з провідником заземлення.

Клас 01 - апаратура класу 0 і 1, яка має спеціальну кле­му для заземлення приладу окремим провідником.

Клас II - апаратура цього класу характеризується вико­ристанням, крім основної ізоляції, ще й додаткової - у ви­гляді посиленої ізоляції устаткування або його частин, які знаходяться під напругою, небезпечною для життя пацієнта та персоналу. Це устаткування не має захисного заземлен­ня, але може мати клему для робочого заземлення з метою зменшення шумів від мережі.

Клас III - апаратура цього класу характеризується низь­кою (не більш 24 5) напругою живлення, що є, поряд з ос­новною ізоляцією, додатковою мірою захисту від електро-удару, причиною якого може бути мережа. Це обладнання не має внутрішніх і зовнішніх кіл, у котрих використовуєть­ся висока напруга. Обладнання III класу, як правило, не за­землюється.

За допустимою величиною струму відтоку (струми че­рез ізоляцію на корпус, а при дотику до нього людиною -струми через тіло людини) розрізняють такі типи електро-медичних приладів (міжнародна класифікація):

Н - прилади з нормальним ступенем захисту (основна ізоляція струмопровідних частин); еквівалентні класу О, І, 01; можливий струм відтоку I = (0.25-0.5) мА;

В - підвищений ступінь захисту; еквівалентні класу II I=(0.1 -0.25)мА

BF - прилади з підвищеним ступенем захисту й ізольо­ваною від пацієнта робочою частиною I < (0.1 - 0.25) мА;

GF - прилади з найвищим ступенем захисту й ізоляцією робочої частини, котра має контакт з внутрішніми органами (особливо з серцем); струм відтоку I< (0.01 - 0.05) мА.








Дата добавления: 2015-06-22; просмотров: 594;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.