IV. Повторення та систематизація знань
@ Залежно від рівня підготовки учнів роботу на уроці вчитель може організувати різними способами. Можна провести самостійну роботу за теоретичним матеріалом (наприклад, за підручником або за конспектом повторити зміст основних понять теми або ж скласти схему, що відображає логічний зв'язок між основними поняттями теми).
Можна провести гру «Закінчи речення» або «Інтелектуальний аукціон» (кожний лот — це певне поняття, наприклад паралелограм; торги починаються з того, що хтось з учнів формулює одне із вивчених тверджень; наступний учень має «переробити» відповідь попереднього, сформулювавши інше твердження; перемагає той, хто назве останнє твердження, яке ніхто не зможе «переробити»), або провести опитування у формі інтерактивної вправи.
Орієнтовний перелік запитань для опитування
1.Чи існує чотирикутник, кути якого дорівнюють 100°, 80°, 135°, 55°?
2.У чотирикутнику ABCD А = С. Чи правильно, що ABCD — паралелограм?
3.У паралелограмі ABCD А + С > 180°. Назвіть гострі кути паралелограма.
4.Діагоналі чотирикутника ABCD перетинаються в точці О, AB = CD, AB || CD. Назвіть пари рівних відрізків з кінцем у точці О. Відповідь обґрунтуйте.
5.Чи будь-який квадрат є ромбом?
6.Чи правильно, що існує прямокутник, який не є паралелограмом?
7.Три кути паралелограма рівні. Визначте вид паралелограма.
(Під час виконання цієї роботи активно використовується наочність: конспекти, складена на попередньому уроці схема тощо). Підсумком роботи є повторення та систематизація знань, які учні здобули в ході вивчення теми.
@ Систематизація знань учнів полягає в тому, щоб сформувати в учнів певні загальні підходи до застосування знань на практиці (розв'язування задач) як у стандартних, так і в нестандартних ситуаціях.
Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 2443;