ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ

Проголошення незалежності України у 1991 році поставило питання про нові символи, державні клейноди. Державним прапором України є синьо-жовтий прапор, малий герб — Тризуб.

Конституція України 1996 р. у 20 статті визначила з докладним описом всі державні атрибути: Герб, Гімн, Прапор.

Стаття 20. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). Державний Гімн України - національний гімн на музику М.Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Столицею України є місто Київ.»

(Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. — К., 1996.)

Творення державної і національної символіки є важливим актом, що визначає історичну спадщину, ідейно-політичну спрямованість, історичні традиції народу. Знаки держави у світовій співдружності поважаються як святині та офіційні представники народу, який ними користується. До нашого часу дійшло багато символів, гербів, знаків національного характеру. Але найбільш відомими і такими, що найкраще збереглись, є українські земельні герби. Вивчення земельних гербів розкриває природу формування світогляду, часто відбиває політичні та ідеологічні нашарування і розповідає про долю землі на окремих відрізках історичного часу. Київщина, Полтавщина, Чернігівщина, Волинь, Поділля, Галичина, Буковина, Таврія, Слобожанщина та інші українські землі мали свої герби протягом тривалої історії.








Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 934;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.