Енергетичний потенціал нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії на Україні.
На даний час Україна відноситься до країн з економікою, що розвивається. Для такого роду країн необхідно контролювати витрати в різних сферах, у тому числі й енергоспоживання. тому що цей показник характеризує рівень життя населення країни.
Вважається, чим більше енергоспоживання, тим вище рівень життя.
Враховуючи, що основне завдання енергетики полягає в необхідності достатнього енергозабезпечення, можна зробити висновок, що необхідний рівень енергозабезпечення досягається не тільки валовим кількістю виробництва енергії, але і шляхом енергоресурсозбереження. Цей же висновок стосується Росії та України. Досягти високого рівня життя можна як величезним збільшенням виробництва енергії (це дуже тривалий шлях), так і використовуючи принципи енергоресурсозбереження, майже не збільшуючи виробництво енергії. У цьому полягає надзвичайно тісний зв'язок між виробництвом енергії, споживанням енергії і енергоресурсозбереження.Необхідність і можливість розвитку енергетики України на базі поновлюваних джерел зумовлені такими причинами:
– дефіцитом традиційних для України паливно-енергетичних ресурсів;
– дисбалансом у розвитку енергетичного комплексу України, орієнтованого на значне виробництво електроенергії на атомних електростанціях (до 25-30%) за фактичної відсутності виробництв 1 отримання ядерного палива, утилізації та переробки відходів, а також виробництв з модернізації обладнання діючих АЕС (ядерних реакторів, котельного обладнання тощо);
– сприятливими клімато-метеорологічними умовами для використання основних видів поновлюваних джерел енергії;
– наявністю промислової бази, придатної для виробництва практично всіх видів обладнання для поновлюваної енергетики.
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 815;