Опис приладів. Прилад ПМТ-3 (рис. 4.1) складається із масивної станини 12 та стійки 9 , до якої прикріплено тубус мікроскопа 2
Прилад ПМТ-3 (рис. 4.1) складається із масивної станини 12 та стійки 9 , до якої прикріплено тубус мікроскопа 2, на якому окрім окулярного мікрометра 1, об’єктива 4 і освітлювача на спеціальному кронштейні знаходиться навантажувальний механізм 10. Тубус пересувається в направляючих кронштейна, закріпленого на стійці станини, за допомогою рейки і зубчатого колеса – для здійснення “ грубих ” переміщень (“ макроподача” 7) і за допомогою особливого багатоступеневого шестерінчастого механізму – для здійснення малих переміщень (“ мікроподача ” 8).
Знизу розташовано предметний столик 6, верхня частина якого за допомогою мікрометричних гвинтів може рухатися у горизонтальній площині в двох взаємно перпендикулярних напрямах. Крім того, весь столик повертається довкола своєї вертикальної осі на 180°.
Взірець 11 встановлюють на столику 6. Вибравши на ньому під мікроскопом місце для нанесення відбитку, підводять його під вістря алмазної піраміди 5, повертаючи увесь столик на 180°. Втискують пірамідку: повертають на півоберта (зліва – направо) ручку навантажувального пристрою; при цьому навантажений зусиллям Р шток, на нижньому кінці якого закріплена алмазна піраміда, опускається до дотику піраміди із зразком. Тривалість витримки під навантаженням » 10 с.
При зворотному повороті ручки навантажувального пристрою шток разом з вантажем і пірамідою підіймається у вихідне положення. Предметний столик повертають в зворотному напрямі до упору. Відбиток опиняється під мікроскопом.
1 – окулярний мікрометр; 2 – тубус; 3 – центрування;
4 – об’єктив; 5 – алмазна піраміда; 6 – столик; 7 – макроподача;
8 – мікроподача; 9 – стійка; 10 – механізм навантаження;
Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 680;