ІІ .Опис приладів і методика вимірювання

 

Прилад, на якому вимірюють концентрацію С оптично активних речовин, називається поляриметром рис. 3.

 

рис. 3.

Поляриметр, призначений для вимірювання концентрації розчинів цукру у воді – цукрометр.В поляриметрі застосовано принцип вимірювання яскравостей поділеного на три частини поля зору. Розділення на три частини поля зору достягається введенням в оптичну систему приладу кварцової пластини, яка займає середню частину поля зору.

Вирівнювання полів проводиться поворотом аналізатора поблизу повного затемнення поля, що відповідає схрещенню поляризатора і аналізатора.

Якщо тепер між поляриметром і аналізатором ввести трубку з оптично активним розчином, що обертає площину поляризації, то яскравість всіх частин поля зору порушиться, тобто фотометрична рівність порушиться. Вона може бути відновлена поворотом аналізатора на кут, рівний куту обертання площини поляризації розчином. Отже, різницею і двох відліків, відповідаючих фотометричній рівновазі поля з оптично активним розчином без нього, визначають кут обертання площини поляризації даним розчином. Знаючи цей кут, можна визначити концентрацію розчину С, використовуючи закон Біо:

(2)

l = 0,9504 дм, де коефіцієнт , виражений в процентах на градус, дорівнює для глюкози 2. Таким чином, щоб одержати концентрацію в процентах, треба кут обертання площини поляризації, визначений з допомогою приладу, помножити на 2.
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 667;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.