Електронний мікроскоп із магнітостатичними лінзами

 

У ПЕМ, описаному вище, магнітний потік створюється завдяки пропусканню електричного струму через обмотки лінз, причому струм подається від спеціальної системи живлення. Ці лінзи отримали назву електромагнітних. Якщо замінити обмотки лінз на постійні магніти, то можна отримати магнітостатичні лінзи. Мікроскоп із такими лінзами називається магнітостатичним і він має ряд переваг, а саме:

- відпадає потреба у схемах живлення лінз;

- магнітний потік більш стабільний порівняно зі створеним електромагнітними лінзами;

- прилад має компактний, малогабаритний розмір.

Конструктивно колона мікроскопа має дві лінзи: об’єктивну і проективну. Зразок розміщається у предметній площині об’єктивної лінзи. Наведення на фокус можна здійснювати трьома способами:

- переміщенням об’єкта вздовж оптичної осі об’єктива;

- зміною анодної напруги, внаслідок чого змінюється довжина хвилі електрона, а тим самим - фокусна відстань лінзи;

- зміною магнітного потоку, який проходить через полюсний наконечник лінзи (щілина у полюсному наконечнику поступово закривається кільцями із феромагнітного матеріалу).

Магнітостатичний мікроскоп забезпечує дискретне збільшення 1500, 3000 і 6000 крат, що регулюється завдяки зміні полюсного наконечника в проективній лінзі. Але при цьому слід мати на увазі, що для того щоб замінити полюсний наконечник, необхідно проводити демонтаж колони.

 
Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 622;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.