ВИВЧЕННЯ МІКРОСКОПУ

Выходим из Каньона на трассу и переезжаем в Севастополь для принятия участия в праздничных мероприятиях 9 мая, празднование 70-летия Дня Победы в городе будет насыщено зрелищными мероприятиями: На внутреннем рейде Севастопольской бухты состоится военно-морской парад кораблей Черноморского флота а также будет задействована авиация.. Затем празднование Дня Победы переместится на берег. В параде в Севастополе примут участие военнослужащие РФ. А далее в путь, домой к суровым будням!

ВИВЧЕННЯ МІКРОСКОПУ

Пристрій мікроскопу. Найпростіший мікроскоп складається з двох основних частин механічної та оптичної.

Механічна частина складається зі штатива і тубуса. Тубус мікроскопа представляє собою трубку, в яку знизу вгвинчуються змінні об'єктиви, а зверху вставляються змінні окуляри. Механізм для руху тубуса (фокусування) складається з рейки і зчіплюючегося з нею зубчатого колеса. Обертанням маховичків, що сидять на кінцях осі колеса, можна піднімати або опускати тубус. Більш повільне пересування тубуса, необхідне для точного фокусування об'єктиву, досягається за допомогою обертання
мікрометричного гвинта.

Штатив мікроскопа має пасивну основу, що додає йому необхідну стійкість. Колонка, яка в простих моделях нерухомо закріплена в верти-
кальному становищі, може в більш складних і дорогих моделях нахилятися для більш зручного спостереження.

Предметний столик квадратної або круглої форми служить для закріплення препарату і має на верхній площині два отвори, в які вставляються штифти з пружинами, що притискають препарат до столика для запобігання пересування препарату під час спостереження. Безпосередньо під столиком або на конденсаторі укріплена рухома діафрагма, що служить для регулювання освітленості зображення об'єкта, який розглядається. Діафрагми бувають двох видів: револьверні та ірисові. Простіші - револьверні - складаються з диска, в якому просвердлений ряд отворів різного діаметру; ці отвори можуть установлюватися проти отворів в столику мікроскопа за допомогою повороту диска. Ірисові діафрагми складаються з окремих сталевих пластинок особливої форми, що утворюють круглий отвір, діаметр якого можна плавно змінювати, повертаючи пластинки за допомогою важеля.

Оптична частина складається з освітлювального пристрою (дзеркало і конденсатор), змінних об'єктивів і окуляра. Дзеркало служить для направлення променів від джерела світла вздовж осі приладу крізь даний об'єкт.

Конденсор зазвичай складається з двох або трьох лінз, за допомогою яких світло, яке відображається від дзеркала, концентрується пучком, що сильно сходится на об'єктиві. Для найбільш виразного зображення необхідно, щоб об'єкт знаходився в фокусі цього пучка, для чого конденсор в більш сучасних приладах може пересуватися уздовж осі приладу допомогою кремальєри або гвинта.

Об'єктив - найважливіша частина мікроскопа - складається з системи лінз, зібраних в одній оправі. Передня, т.зв. фронтальна лінза, є головною і єдиною, що збільшує зображення об’єкту, інші служать лише для виправлення недостатків зображення, створюваного фронтальної лінзою, і тому називаються корегуючими. Власне максимальне збільшення об'єктива вигравірувано на його оправі.

Окуляр являє собою складну лупу, що складається з двох лінз, що відстоять одна від одної на відстань, рівну напівсумі їх фокусних відстаней (окуляр Гюйгенса). Обидві лінзи укладені в трубку, яка вставляється у верхній отвір тубуса. На окулярі вигравірувано його збільшення. Лінза, звернена до об'єктиву, називається колективом або збиральною лінзою, а звернена до очей - очною. Якщо світло йде від країв об'єкта в окуляр і
далі, то в око воно не потрапляє і поле зору мікроскопа буде дуже обмеженим. Колектив збирає всі промені, що йдуть від об'єктива і направляє їх в окуляр – очну лінзу. Очна лінза, діючи як лупа, дає основне збільшення.
Дата добавления: 2015-04-10; просмотров: 1099;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.