Висновки по першій частині
1.9.1. Технологія — наука про процеси в конкретній сфері виробництва. Вона має загальні закони і визначає в системі перетворення всі дії виконавців (людей, машин, навколишнього середовища) по перетворенню предметів праці в продукт праці.
1.9.2. Технологічний процес — основа будь-якої технології, являє собою структурну систему. Першій рівень структури називається операцією. В результаті однієї операції змінюється властивість об'єкту. Операції поділяються на основні (перетворюючі) і допоміжні (підготовчі, заключні, операції по обслуговуванню, регулюванню, узгодженню та контролю).
1.9.3. Один і той же продукт може бути отримано в результаті реалізації різних технологій (способів виробництва).
1.9.4. Технологічні процеси відрізняються один від одного видом операцій, їх кількістю та черговістю виконання. Мають місце 3 методи організації процесів:
— послідовний;
— паралельний;
— потоковий.
1.9.5. Будівельний процес, як і кожний процес виробництва — двоєдиний: технологічний і трудовий. Технологічний процес — це перетворення предмета труда в продукцію по раніше розробленому алгоритму. Трудовий процес — це цілеспрямована діяльність людей, направлена на передбачені технологією зміни предмету труда при допомозі необхідних засобів праці з метою отримання необхідної продукції.
1.9.6. Затрати праці в технологічному процесі оцінюються за допомогою нормативів: норм часу, норм виробітку, норм затрат праці та розцінок.
1.9.7. Розподіл праці між виконавцями призводить до організації ланок і бригад. Залежно від спеціалізації вони можуть бути комплексними або спеціалізованими.
1.9.8. В технологічному процесі крім людей приймають участь і машини. Залежно від розподілу функцій між людьми і машинами процеси можуть бути автоматизованими, частково автоматизованими, механізованими (комплексно), частково механізованими й ручними.
1.9.9. Оцінка технологічного процесу виконується на основі якісних та вартісних показників.
1.9.10. Проектування будівельного процесу (розробка технологічної карти) заключається в визначенні об'ємів робіт, підборі комплектів машин, механізмів, інструменту на основі техніко-економічного порівняння варіантів і розробці послідовності виконання процесу.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 817;