Вимоги до якості в будівництві
Якість у будівництві — це сукупність властивостей продукції, що задовольняє нормативним вимогам відповідно до їх призначення. Якість визначається спільною оцінкою архітектурно-художніх рішень, технічного рівня проектних рішень, конструкторсько-технологічних параметрів, якості будівельних виробів, напівфабрикатів та матеріалів.
Показник якості продукції — кількісна характеристика одної або кількох властивостей продукції, що складають її якість, розглядається відповідно до певних умов її виготовлення і експлуатації або використання.
Управління якістю — це систематичний контроль та вплив на умови, які мають забезпечити якість. Управління якістю включає: облік можливих джерел дефектів; встановлення шляхів запобігання їм та факторів, що впливають на якість.
Контроль за якістю повинен здійснюватися на всіх стадіях виробництва: при проектуванні, виготовленні будівельних деталей та виконанні будівельно-монтажних робіт.
Відповідає за якість будівельно-монтажних робіт та будівельної продукції інженерно-технічний персонал будов. Зовнішній контроль за якістю будівництва здійснюється персоналом технічного нагляду замовника та авторським наглядом проектних організацій.
У сучасному виробництві розрізняють такі види контролю:
— залежно від місця виготовлення будівельних конструкцій та деталей, напівфабрикатів та матеріалів — вхідний, поопераційний та приймальний;
— залежно від охоплення контролем продукції — суцільний та вибірковий.
Вхідний контроль виконують при перевірці проектно-кошторисної документації, будівельних виробів, напівфабрикатів та матеріалів.
Поопераційний контроль здійснюють при виконанні окремих будівельних процесів або ж при виготовленні деталей та конструкцій.
Приймальний контроль — це контроль готової будівельної продукції, який виконують після закінчення будівельних робіт.
Суцільний контроль здійснюють при перевірці всіх без винятку деталей, конструкцій та елементів будівель.
Вибірковий контроль передбачає прийняття рішення про якість усього комплексу робіт або ж усієї продукції за результатами перевірки лише окремих робіт чи елементів продукції.
1.7. Техніка безпеки (охорона праці)
Для вилучення впливу на робітників небезпечних факторів у всіх галузях народного господарства діє система стандартів безпеки праці (ССБТ). Крім цієї системи у будівництві діють СНиП ІІІ-4-80* «Техника безопасности в строительстве». Норми техніки безпеки в будівництві повинні гарантувати захист робітників від впливу небезпечних та шкідливих виробничих факторів, запобігати виникненню травм та нещасних випадків.
Будівельні норми виробничої санітарії та гігієни передбачають створення таких умов для працюючих, за яких підвищується їхня працездатність, усувається вплив шкідливих виробничих або природних факторів; цими нормами також контролюються умови комфорту промислових і побутових приміщень, робочих місць.
Нагляд за виконанням законодавства про працю, будівельних норм і правил техніки безпеки та промислової санітарії здійснює система органів державного та галузевого контролю та нагляду.
Керівники будов та працівники всіх рангів за порушення законодавства про охорону праці та затверджених норм і правил несуть дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність. Відповідальність за загальний стан охорони праці покладається на власників підприємств.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1935;