Робота вагранки

Підготовка вагранки до плавки – це її ремонт і розпал.

Ремонт буває 3-х видів: випадковий, капітальний і поточний.

Випадковий ремонт – при аварії.

Капітальний ремонт – 1-2 рази на рік.

Поточний ремонт проводять після кожної плавки. Після охолодження шахти до температури нижче 50оС (при відкритих фурмах і дверцятах днища і продувці шахти повітрям) футерувальник виконує ремонт футерівки в поясі плавлення, зоні фурм і горні вагранки – заміняє вигорілі цеглини на нові або замазує дрібні пошкодження вогнетривкою набивною масою. Ремонтують льотку і шлаковий отвір, а також жолоб вагранки. Потім закривають відкидні частини днища вагранки і набивають под через робоче вікно в шахті вагранки.

Після ремонту і набивки подини починають розпал холостої колоші при закритих вікнах фурм. Кокс холостої колоші завантажують через завалочне вікно двома порціями. Для розпалу використовують дрова або газ, який подають форсунками через робоче вікно. Розпал газом триває 25-35 хвилин, дровами – 1-2 години. Коли кокс розгориться на рівні фурм, відкривають вікна фурм. Весь процес розпалу ведуть на природній тязі. Потім вагранку завантажують повністю до порога завалочного вікна, через 10-30 хвилин подають дуття. Після появи перших крапель металу біля фурм (через 5-6 хвилин після пуску дуття) металічну льотку закривають піщано-глиняною сумішшю. Через 1-2 хвилини після пуску дуття вікна фурм закривають.

Висота холостої колоші – частина стовпа коксу вище рівня фурм, зазвичай складає 800-1600мм. На холостій колоші тримається вся завалка. Вона поступово вигорає і для її відновлення в шахту вагранки подається паливна робоча колоша.

Маса металічної, паливної і флюсової колош розраховується в залежності від внутрішнього діаметру вагранки.

Розраховуючи масу паливної робочої колоші, визначають спочатку її об’єм:

,

де D – діаметр вагранки, м;

h – висота колоші (h = 150-200мм).

Наприклад, якщо D = 2м, h = 0,2м, то

Густина коксу ρ = 450кг/м3.

Тоді маса коксової колоші

Маса металічної колоші визначається, виходячи з того, що коксова колоша по масі складає 12-15% від маси металічної колоші.

Наприклад,

Маса флюсової колоші складає 4-5% від маси металічної колоші.

Сума колош mпк + mмк + mфк складає масу разової завалки.

 

Завалка вагранки виконується безперервно (приблизно 10-15 завалок за годину). Через 10-12 (15-20) завалок виконують пересипку, тобто завантажують 2-3 паливні робочі колоші відразу (для відновлення висоти холостої колоші). Пересипку виконують також при зміні марки виплавлюваного чавуну, при зупинках вагранки (вимушених, на обід, на перезміну).

Шлак з вагранки відбирається періодично або постійно на металічному жолобі з перетинкою, яка відокремлює шлак. Шлак стікає на жолоб, на який подається вода, і відбувається грануляція шлаку.

 








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 723;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.