Охолодження відливок у формі, їх вибивка та видалення стержнів з форми
Після заливки форми відливка охолоджується і твердіє. Визначення температури вибивки відливок з форм – важливий фактор отримання якісних відливок. При занадто ранній вибивці відливка може зруйнуватися, оскільки не має необхідної міцності, в ній можуть виникнути значні внутрішні напруження, короблення і тріщини через нерівномірність охолодження тонких і масивних частин відливки.
Відливки необхідно вибивати з форми при температурі нижче точки Аr1 = 723оС, коли закінчуються всі перетворення в металі. Більш складні крупногабаритні відливки охолоджують в формі до нижчих температур.
Температура вибивки відливок з сірого чавуну:
- тонкостінних відповідальних – 400оС,
- середньої складності – 500оС,
- товстостінних – 600оС.
Тривала витримка відливок у формі до температури вибивки знижує продуктивність цехів. Тому застосовують примусове охолодження відливок – водою, повітряно-водяною сумішшю, повітрям. Часто застосовують високотемпературну вибивку відливок – вибивають при температурі 700-750оС, потім охолоджують в коробах, колодязях та ін.
При поточному виробництві час витримки відливки у формі регулюється швидкістю формувального конвеєру і довжиною охолоджувальної ділянки.
Після охолодження форму руйнують та з відливки видаляють стержні, відокремлюють ливники і додатки, очищують зовнішню і внутрішню поверхню відливки від пригорілої суміші, видаляють задирки, проводять термічну обробку, правку, фарбування, контроль якості.
В багатьох випадках стержні вибивають з відливок в процесі відділення відливки від суміші на вибивній решітці, при очищенні відливок в дробеметний установках.
Для вибивки відливок з форм застосовують ексцентрикові та інерційні вибивні решітки, для вибивки стержнів з відливок – вібраційні, водоструминні, електрогідравлічні установки.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 789;