ТКАЦТВО

Кінцевим продуктом ткацького виробництва є тканина, яка виробляється на ткацькому верстаті в результаті взаємодії переплетення двох систем ниток: основи та утка (рис.__ ). Нитки розташовані вздовж тканини, називаються основою, а поперек - утком.Нитки основи і утка переплітаються в тканині під прямим кутом.

 

8.1. Схема технологічного процесу ткацького виробництва

Для вироблення тканини на ткацькому верстаті потрібне утокове пакування й основне - ткацький навій, де нитки основи повинні бути намотані паралельно одна відносно одної у такій кількості, яка необхідна для створення тканини необхідної ширини (2000-3000 ниток).

У ткацькому виробництві вимоги до утокових і основних ниток різні.

1. Нитки основи на ткацькому верстаті при утворенні зіва багаторазово розтягуються, при русі піддаються тертю об металеві частини верстата. Тому до основної нитки ставляться підвищені вимоги. Нитка повинна бути міцною, пружною, гладкою та рівномірною по лінійній щільності.

2. Утокові нитки__________________________________________________

_________________________________________________________________

Тому в прядінні основна й утокова пряжа виробляється окремо, підготовка до ткацтва цих ниток різна. Для основних ниток вибирається сировина кращої якості, їм надається більше скручування. Основні нитки перед ткацтвом проходять більш складну підготовку, яка полягає в зміні форми пакування та довжини нитки на ній; у контролі якості нитки; у наданні нитці гладкості та додаткової міцності.

 

 
 

Загальна схема технологічного процесу ткацького виробництва подана на рис. 8.2.

8.2. Перемотування ниток на бобіни

Основні нитки перемотують на мотальних машинах, щоб створити зручну форму пакування для наступного процесу снування, збільшити довжину нитки на пакуванні, підвищити чистоту та ліквідувати дефекти пряжі (великі вузли, гулі, тонкі місця й інші).

Суть процесу перемотування основної пряжі полягає в тому, що нитка, змотуючись із нерухомих початків, проходить через натяжні та контрольно-очисні пристосування мотальної машини, намотується на обертову бобіну.

Натяг ниток необхідний для того, щоб одержати правильну будову бобіни з достатньою об'ємною щільністю намотки, а також для своєчасної дії механізму зупиннику мотальної машини при обриві нитки. Найбільш досконалими натяжними приладами є шайбові та дискові.

Для перевірки нитки по лінійній щільності й очищення її від пуху та сміття в процесі перемотування застосовують контрольно - очисні пристосування (ниткоочисники), які мають вигляд сталевих пластин з щілиною для заправки в неї пряжі. Нитки на бобіні розкладають спеціальним механізмом -ниткопровідником.

Застосовуються різні конструкції мотальних машин, але найбільш досконалими є хрестомотальні автомати. Технологічна схема заправки нитки показана на рисунку____

Нитка, розмотуючись з починка___ , закріпленого на починкотримачі в нижній частині мотальної головки, потрапляє в балоногасник ___. Далі нитка проходить через попередній очисник __, призначений для затримки зльотів і великих прядильних пороків, потрапляє у гребінчатий натяжник ____ , який має змінні вантажні шайби, і контрольну щілину __ із метричною шкалою для установки необхідного розведення. У верхній частині головки нитка проходить біля щупла __, який контролює наявність нитки в контрольному приладі, та потрапляє на мотальний барабанчик __, за допомогою якого намотується на конічний патрон, створюючи бобіну __. На поверхні мотального барабанчика __ розміщені гвинтові канавки. По шляху від натяжного приладу до патрона нитка заправляється в канавку барабанчика. Завдяки формі гвинтів канавки при обертанні мотального барабанчика канавка буде водити нитку вздовж барабанчика то в одну, то в іншу сторону. При цьому пряжа буде рівномірно розподілятися по довжині патрону, намотуючись хрестоподібно. По закінченні намотування на патроні утвориться конусоподібна бобіна. Мотальний автомат має механізм для автоматичного вимикання бобіни у випадку обриву нитки і закінчення наробітки бобіни, а також механізмами автоматичного зв'язування вузлів і зміни початків.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1504;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.