Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.

Жилі приміщення надаються громадянам в порядку загальної черги, крім осіб, що мають право першочергового одержання жилих приміщень, та осіб, які користуються перевагою у строках одержання жилих приміщень . (ст.. 45 ЖКУ та ст.. 46 ЖКУ).

При взятті громадянина на облік за місцем його роботи, жилі приміщення надаються згідно з контрольним списком, який ведеться за місцем їх роботи, у порядку черговості. При цьому черговість громадян, які змінили визначається за часом влаштування на роботу на дане підприємство, в установу, організацію.

Якщо громадяни перебувають на обліку і за місцем роботи і за місцем проживання – жиле приміщення надається за тим списком, за яким раніше підійшла черга. Органи, що надали жиле приміщення, повідомляють про це за іншим місцем перебування громадян на обліку.

Право громадян на одержання жилого приміщення у першочерговому порядку не обмежено будь-яким строком. Невиконання житловими органами, підприємствами, установами, організаціями своїх обов’язків щодо забезпечення цих осіб житлом не є підставою для втрати громадянами права на пільги.

Громадяни, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень, включаються в окремий список. Рішення про включення в цей список приймається відповідним виконавчим комітетом місцевої ради або власником підприємства, установи, організації, при обов’язковому затвердженні виконавчим комітетом місцевої ради.

Жилі приміщення в будинках житлового фонду місцевих рад надаються громадянам виконавчим органом місцевої ради за участю громадської комісії з житлових питань, в будинках відомчого житлового фонду – за спільним рішенням власника і профспілкового комітету підприємства, установи, організації, затвердженим виконавчим органом відповідної ради, а в будинках громадського житлового фонду - за спільним рішенням органу відповідної організації та її профспілкового комітету з наступним повідомленням виконавчого органу відповідної ради про надання жилих приміщень для заселення.

Затверджені власником списки осіб, яким надаються жилі приміщення, не пізніше як за 1 місяць до здачі будинку в експлуатацію надсилаються виконавчому комітету місцевої ради, на території якої розміщується ця організація.

У випадку, коли жилі приміщення надаються у будинку, зведеному підприємствами, установами, організаціями в іншому населеному пункті, вказані списки надсилаються до виконавчого комітету відповідної ради за місцезнаходженням будинку.

Виконавчі органи обласних і міських рад, які є замовниками житлового будівництва, щороку складають і затверджують плани розподілу жилої площі, яка підлягає введенню в експлуатацію в поточному році.

Виконавчі органи місцевих рад, підприємства, установи, організації щороку визначають кількість новозбудованої і вивільнюваної жилої площі для надання жилих приміщень громадянам поза чергою, у першу чергу і в порядку загальної черги. На підприємствах, в установах, організаціях кількість жилої площі , що виділяється для цих цілей, за рішенням трудових колективів може передбачатися у колективних договорах.

4. НОРМА ЖИЛОЇ ПЛОЩІ








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 920;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.