Класифікація екскурсій

Музейні екскурсії досить різноманітні і розрізняються за місцем проведення і об'єктах показу, за характером тематики, цільовою спрямованістю, складом екскурсантів. Екскурсії можуть проводитися у приміщенні музею — по експозиції, виставках, відкритого зберігання фондів, а також за межами музейного будинку — з пам'ятників і пам'ятних місць. Практикуються також комплексні екскурсії, які об'єднують єдиною темою показ музейної експозиції та пам'ятників, що знаходяться в природних умовах.

За характером тематики виділяють:

ü оглядові екскурсії

ü тематичні (профільні) екскурсії.

Оглядові екскурсії призначені для відвідувачів, що вперше прийшли в музей і бажають отримати загальне уявлення про його історію та колекціях. Зазвичай ці відвідувачі — туристи, що володіють обмеженою кількістю часу. Відомості, що повідомляються їм під час оглядової екскурсії, носять інформаційний характер і коротко знайомлять з історією та зі змістом музейного зібрання, основними розділами музейної експозиції та окремими видатними експонатами.

Темтичні екскурсії, на відміну від оглядових, найбільш детально розкривають одну тему або проблему. Іноді в музеях проводяться цикли екскурсій, пов'язані з певною проблематикою і призначені для постійної групи відвідувачів. Наприклад, на базі ексопзиції Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, що присвячена «Давньому українському мистецтву» і презентує колекцію українського іконопису, відбуваються як традиційні оглядові екскурсії, так і тематичні. Серед них можна виділити такі: «Історія реставрації в Національному музеї у Львові. Майстерня реставрації поліхромної скульптури», «Покров Пресвятої Богородиці», «Зображення апостолів в українському іконописі», «Образ святого Івана Предтечі в українських іконах» тощо.

Також екскурсії розрізняють за цільовою спрямованістю:

ü культурно-освітні (загальноосвітні) екскурсії

ü навчальні (безпосередньо пов'язані з програмами різних навчальних закладів). Наприклад, вивчаючи у шкільній програмі історію створення та діяльності галицького літературного угрупування «Руська трійця», доцільно організувати екскурсію до літературного Музею Русалки Дністрової. Експозиція музею розповідає про укладання збірки «Русалка Дністрова», умови видання, тираж та його долю; особливий інтерес становлять рідкісні видання альманаху: 1837 р. — у Будимі, 1910 р. — у Тернополі, 1987 р. — Києві, а також «Родовідне дерево» Маркіяна Шашкевича. До числа останніх відносять і методичні екскурсії для музейних працівників, які знайомлять з принципами побудови експозиції, особливостями зберігання фондів, проведення екскурсій.

Залежно від складу екскурсійних груп розрізняють екскурсії для різних категорій відвідувачів:

ü дитяча або доросла аудиторії

ü туристи (приїждже населення) або місцеві жителі

ü однорідні групи або різнорідні за складом (наприклад, для батьків з дітьми) тощо.

Правильна класифікація екскурсій забезпечує умови для кращої організації роботи екскурсовода з відвідувачами та створює відвовідне середовище для проведення ефективних екскурсій.








Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 1359;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.