Ізотропні та анізотропні мінерали
Проходження електромагнітного випромінювання через речовину визначається його діелектричною e та магнітною mпроникністю.Показник заломлення мінералу
Заломлення світла в мінералах визначається симетрією кристалу, так як електрична і магнітна проникність залежать від кристалохімічних особливостей, структурного мотиву, розподілу хімічних зв’язків у структурі.
Як відбиття так і заломлення світла при взаємодії із мінералом залежать від розміщення атомів по шляху проходження фотонів і від типу зв’язку між атомами, так як тип зв’язку визначає поведінку електронів на зовнішніх рівнях. Для мінералів кубічної сингонії розподіл атомів та зв’язків є ізотропним і коефіціент заломлення/відбиття не залежить від напрямку. Такі мінерали називаються оптично ізотропними. У всіх інших випадках діелектрична проникність і, відповідно, коефіцієнт заломлення залежать від напрямку в структурі.
Такі мінерали називаються оптичноанізотропними. Анізотропні мінерали характеризуються декількома показниками заломлення. Для того, щоб зрозуміти природу появи декількох показників заломлення в одного мінералу, необхідно розглянути явище поляризації світла.
Рис. 10.8. Схема, що ілюструє відмінність неполяризованого і поляризованого світла. а) у неполяризованому світлі коливання електромагнітного поляу всіх напрямках, перпендикулярних напрямку просусання світла (PD); б) у поляризованому світлі коливання відбуваються в одній площині |
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1694;