Схема зі спільним колектором

БТ у схемі ввімкнення зі спільним колектором показано на рисунку 3.9. Режим роботи транзистора – активний режим, вхідна напруга схеми , вихідна - , вхідний струм , вихідний - .

Рисунок 3.9 – Струми БТ у схемі зі спільним колектором

За формулами (3.10) та (3.13) одержуємо

. (3.21)

Позначаючи

, (3.22)

вираз (3.21) можна перетворити до вигляду

(3.23)

Отже, вихідний струм ССК має керовану складову і некеровану . Параметр називається статичним коефіцієнтом передачі струму бази у схемі зі спільним колектором. Порівнюючи вирази (3.19) та (3.22), можна дійти висновку, що . Тому ССК також добре підсилює вхідний струм.

Оскільки в схемі (рис. 3.9) (тому що мала як напруга на прямо увімкненому переході), а (тому що ), то ССК має таку важливу властивість: великий вхідний і малий вихідний опори. Ця обставина обумовлює використання схеми зі спільним колектором при побудові емітерних повторювачів.

Недолік ССК той самий, що і в ССЕ: оскільки як складова базового струму підсилюється транзистором і , то схема має велику некеровану складову вихідного струму.








Дата добавления: 2015-04-25; просмотров: 1123;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.