Шинні конструкції відкритих розподільних пристроїв
У відкритих розподільних пристроях 35 кВ і вище ошиновка виконується гнучкими проводами круглого перетину з метою підвищення коронної напруги й зниження втрат на корону. У розподільних пристроях 330 кВ і вище кожна фаза для зменшення коронирования виконується двома, трьома й більше проводами, тобто застосовуються розщеплені проведення, малюнок 4.8.
Малюнок 4.8 - Розташування розщеплених проводів
Відстань між проводами в розщепленій фазі а приймається рівним 40 див.
Гнучкі токопроводы для з'єднання генераторів і трансформаторів з розподільним пристроєм 6-10 кВ виконуються пучком проводів, закріплених по окружності в кільцях-обоймах, малюнок 4.9.
Малюнок 4.9– Гнучкі підвісні токопроводы
Два проведення з пучка - сталеалюминевые - несуть в основному механічне навантаження від власної ваги, льоду й вітру. Інші проведення - алюмінієві є струмоведучими.
Перетину окремих проводів у пучку, згідно ПУЭ, рекомендується вибирати, можливо, більшими (500, 600 мм2), тому що це зменшує число проводів і вартість токопровода. Такі токопроводы підвішують на гірлянді із двох ізоляторів з однієї сторони на стіні машинного залу, а з іншого боку - на порталі трансформатора, малюнок 4.9.
Спуски токопровода через прохідні ізолятори з'єднуються з однієї сторони з генератором, а з іншого боку - з виводами трансформатора й закритого розподільного пристрою. За допомогою гнучких токопроводов можуть перекриватися значні відстані; при відстані понад 35 м застосовуються проміжні опори.
Відстань між гнучкими токопроводами різних фаз приймається 3 - 4 м; для виключення схлестывания між проводами фаз через кожні 6 - 8 м установлюються дистанційні розпірки.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 821;