ШИННІ КОНСТРУКЦІЇ
РОЗПОДІЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ
Шинною конструкцією називається система неізольованих провідників, укріплених за допомогою ізоляторів і призначених для електричного зв'язку між елементами електроустановки. У розподільних пристроях застосовують шини з алюмінію і його сплавів з різними механічними характеристиками.
Найбільш широке застосування в закритих розподільних пристроях одержали шини прямокутного перетину з відношенням сторін 1/8-1/12, малюнок 4.1 а, б, трубчастого перетину - квадратний або круглого, малюнок 4.1 в, г, і складені провідники корытного перетину, малюнок 4.1 д, які по своїх властивостях близькі до труб квадратного перетину.
Форма й розміри поперечного перерізу шин повинні відповідати робочому струму, а також току короткого замикання у відповідному ланцюзі.
При виборі форми поперечного перерізу шини варто враховувати:
а) поверхневий ефект, що полягає в тім, що змінний струм витісняється до поверхні провідника, внаслідок чого активний опір провідника зростає, що веде до збільшення втрат потужності;
б) ефект близькості, що полягає в тім, що на розподіл щільності струму по перетині провідника й на втрати потужності в провіднику впливають магнітні поля сусідніх провідників.
Малюнок 4.1–Основні форми поперечного перерізу шин.
У відкритих розподільних пристроях напругою 35 кВ і вище поряд із твердими шинами застосування одержали гнучкі многопроволочные проведення марок АС, АСКС, АСКП, АСК, укріплені за допомогою підвісних ізоляторів на металевих або залізобетонних опорах.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1145;