Від стороннього джерела енергії
Трансформатор струму з підмагнічуванням від стороннього джерела складається із двох однакових муздрамтеатрів 1 і 2, малюнок 2.6.
На кожний муздрамтеатр, крім вторинної обмотки із числом витків , намотана додаткова обмотка із числом витків , що і використовується для підмагнічування муздрамтеатру. Вторинні обмотки з'єднані послідовно й згідно, а обмотки підмагнічування - зустрічно.
Додаткові обмотки створюють у муздрамтеатрах 1 і 2 однакові магнітні потоки, які наводять у вторинних обмотках однакові, але протилежно спрямовані ЭДС. Останні взаємно компенсуються, тому додаткові обмотки не впливають на вторинний струм трансформатора.
Магніторушійна сила намагнічування муздрамтеатру 1 при підмагнічуванні від стороннього джерела енергії дорівнює
(2.16)
і представлена на малюнку 2.6,б вектором ПРО. МДС і в муздрамтеатрі 2 спрямовані в одну сторону.
МДС відповідає відрізку ОD, а МДС – відрізку DЕ.
а - схема трансформатора струму; б - векторна діаграма
Малюнок 2.6 - ТТ струму з підмагнічуванням від стороннього
джерела енергії
Тому що МДС і мають однаковий напрямок, то МДС вторинної обмотки відповідає відрізку ОЕ, а МДС відповідає відрізку ГЕ. МДС намагнічування цього муздрамтеатру відповідає відрізку ОГ.
З векторної діаграми, малюнок 2.6, б видно, що МДС і збільшилися. Збільшення МДС намагнічування муздрамтеатрів 1 і 2 приводить до збільшення індукції й магнітної проникності муздрамтеатрів. Фазове зрушення між і близький до 180˚. Тому сумарна МДС намагнічування , що діє в кожному муздрамтеатрі, виявляється невеликою.
До недоліків даного методу компенсації варто віднести складність конструкції ТТ і необхідність в особливому джерелі енергії. У вітчизняній практиці підмагнічування від стороннього джерела застосовують тільки для трансформаторів струму нульової послідовності, призначених для захисту генераторів від замикань на корпус.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1001;