Центральні проекції. Коли пучок проекторів виходить із заданого центра проекції, те паралельні відрізки на площині проекції вже не будуть паралельними
Коли пучок проекторів виходить із заданого центра проекції, те паралельні відрізки на площині проекції вже не будуть паралельними, за винятком случаючи, коли вони лежать у площині, паралельної проекційної. При проектуванні декількох паралельних прямих їхньої проекції перетинаються в так званій крапці сходу. Якщо сукупність прямих паралельна однієї з координатних осей, то їхня крапка сходу називається головної. Таких крапок може бути не більше трьох. Наприклад, якщо проекційна площина перпендикулярна осі , те лише на цій осі буде лежати головна крапка сходу, оскільки прямі, паралельні як осі , так і , паралельні також і проекційної площини й тому не мають крапки сходу.
Центральні проекції класифікуються залежно від числа головних крапок сходу, якими вони володіють, а отже, і від числа координатних осей, які перетинає проекційна площина. На мал. 9.6 наведені три різні однокрапкові проекції куба, причому дві з них мають одну крапку сходу, а третя - дві крапки.
Рис. 9.6. Однокрапкові й двухточечная проекції
Двухточечная центральна проекція широко застосовується в архітектурному, інженерному й промисловому проектуванні й у рекламних зображеннях, у яких вертикальні прямі проектуються як паралельні й, отже, не сходяться. Трехточечные центральні проекції майже зовсім не використовуються, по-перше, тому, що їх важко конструювати, а в- других, через те, що вони додають мало нового з погляду реалістичності в порівнянні із двухточечной проекцією.
Дата добавления: 2015-04-03; просмотров: 945;