Порядок виконання роботи. 1. Направити прилад на лампу, згідно з рисунком 8.5 так, щоб лампу було видно крізь щілину у пластинці А

 

1. Направити прилад на лампу, згідно з рисунком 8.5 так, щоб лампу було видно крізь щілину у пластинці А. При цьому поруч зі шкалою спостерігаються спектри. Орієнтувати око потрібно так, щоб було зручно вимірювати за шкалою.

2. Виміряти відстань від центра шкали до фіолетових та червоних частин спектру першого порядку. Відстань виміряти в обидва боки, взяти середні значення. Відрахувати по верхній шкалі дерев’яного бруска відстань від щілини до дифракційної решітки z.

3. Виміряти шляхом переміщення повзунка зі шкалою А величину фіолетової та червоної частин спектру для кожного z і записати результати.

4. Обчислити довжину хвилі фіолетового та червоного світла за формулою (8.14) і записати значення. Оцінити похибки вимірювань. При розрахунках прийняти , .

 
Дата добавления: 2015-04-10; просмотров: 839;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2023 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.