Визначення потоку бетону
Бетонні роботи при будівництві насосної станції потребують бетону високої якості, який повинен відповідати проектним параметрам.
При виборі бетонозмішувального обладнання, та способів приготування бетону слід виходити з вибору місця його розташування. Якщо поблизу будівництва, знаходиться стаціонарний бетонозмішувальний вузол, чи завод з/б виробів, то кращим варіантом є приготування бетону на заводі і транспортування його автобетонозмішувачами на будівництво. Можливо приготування бетону в автобетонозмішувачах, які завантажуються сумішшю, для приготування бетону, на спеціалізованих бетонних підприємствах. І останнім варіантом є приготування бетону на місці будівництва. Цей варіант застосовується тоді, коли необхідно вести бетонні роботи в значних об’ємах і неможливо або недоцільно використовувати інші варіанти. Як правило такі бетонні вузли обслуговують декілька поряд розташованих об’єктів. Визначає доцільність того чи іншого варіанту економічний розрахунок.
Для вибору і розрахунку горизонтального і вертикального транспорту бетону, необхідно визначити потік бетону. Основними параметрами, які визначають величину потоку бетону, є об’єм бетонних робіт та їх тривалість. В склад бетонних робіт входять опалубні та арматурні роботи, які займають більшу їх частину. Саме ж бетонування та доставка бетону мають менш значні терміни. Тому це необхідно приймати до уваги при визначенні потоку бетону.
Потік бетону визначається за формулою:
, м3/год (1.66)
де: Vб.р.-об’єм бетонних робіт, м3;
Кнер. - коефіцієнт, що враховує нерівномірність бетонних робіт, 1,3;
tб.р. - тривалість бетонних робіт , 24 год.;
, м3/год
При даному потоці бетону тривалість бетонування буде складати:
(1.67)
де: Т -тривалість бетонування, змінах;
Vб.р. -об’єм бетонних робіт, м3;
Пб -потік бетону, м3/год.;
tзм -тривалість зміни, 8 годин;
n -кількість змін на добу, 1;
Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 815;