Контроль якості гідроізоляційних робіт

Контроль за якістю гідроізоляції включає наступні моменти:

а) технічний нагляд за виконанням робіт;

б) лабораторний контроль за якістю вихідних матеріалів;

в) приймання прихованих робіт і готової гідроізоляції. При технічному нагляді перевіряють відповідність проекту конструкції гідроізоляції й складу матеріалів, а також, дотримання вимог проведення робіт.

Лабораторний контроль за якістю вихідних матеріалів підрозділяється на попередній і поточний. При попередньому контролі встановлюють придатність всіх вихідних матеріалів для приготування гідроізоляції. Для цього відбирають проби бітуму й сипучих матеріалів, перевіряють міцність, водопоглинення, набрякання й гнучкість зразків рулонних гідроізоляційних й армуючих, матеріалів фабричного виготовлення, установлюють відповідність складу й властивостей гідроізоляційного матеріалу технічним вимогам. При поточному контролі перевіряють сталість властивостей вихідних матеріалів протягом усього часу їхнього вживання: їхньої робочої температури, консистенції, сумісності бітуму з полімерними добавками, якість просочення пористих виробів і т.д.

Приймання робіт роблять як у процесі виконання гідроізоляції (проміжне приймання), так і після її закінчення при проектному гідростатичному напорі (остаточне приймання).

Проміжному прийманню підлягають всі приховані роботи:

а) підготовка підстави під ґрунтовку;

б) ґрунтовка й кожен шар гідроізоляції до нанесення його наступного шару;

в) монтаж арматур;

г) підготовка до пристрою сполучень і примикань;

д) ділянки ізоляції, що підлягають закриттю ґрунтом, огорожею або водою;

е) гідроізоляція деформаційних швів.

При прийманні підстави під гідроізоляцію візуально й приладами встановлюють його вологість, чистоту, міцність, жорсткість й якість ґрунтовки. Особливо перевіряють підготовку місць сполучень і примикань із деформаційними швами. На приймання підстави складають акт як на приховані роботи.

Контроль за якістю готової гідроізоляції здійснюють візуальним оглядом захищеної поверхні й відбором проб. При цьому фіксують рівномірність (пошарово ) товщини штукатурки (фарбування), відсутність напливів, здуттів і відшарувань. Всі виявлені дефектні місця розчищають дощенту й знову наносять на них ґрунтовку й основну (прийняту) гідроізоляцію. Рівномірність товщини покриття перевіряють шилом або цвяхом з негайним закладенням проколів кульками бітуму. Міцність зчеплення покриття з підставою перевіряють простукуванням його дерев'яним молотком або випробуванням на відрив; припустимі значення міцності зчеплення 0,07- 0,1 Мпа.

При остаточному прийманні пред'являють акти проміжного приймання робіт, результати лабораторних випробувань вихідних гідроізоляційних матеріалів і відібраних зразків гідроізоляції, а також виконавчі робочі креслення.

 

1.7. Технологія монтажних робіт

 

У сучасному с/г будівництві широко застосовують збірні конструкції, зводять повнозбірні будинки і спорудження, у зв'язку з чим зростає значення монтажних робіт.

Монтаж - це комплексний процес механізованої зборки будинків і споруджень з готових елементів заводського виготовлення, а виконувані при цьому роботи - монтажні.

Монтаж будівельних конструкцій складається з установки в проектне положення елементів і з'єднанні їхній в одне ціле. Деякі споруди (щогли, опори ліній електропередач, металеві димарі й ін.) ставлять у проектне положення цілком після зборки чи виготовленні на будівельному майданчику.

До складу монтажних робіт входять:

1. Навантаження елементів конструкцій і транспортування їх від складу до місця монтажу.

2. Підготовчі роботи в місцях монтажу, основним видом яких у
багатьох випадках є укрупнювальне складання конструкцій.

3. Установка пристосувань, що забезпечують точність наведення і
монтажу елементів конструкції.

4. Стропування (підвішування на гак крана) елементів конструкцій.

5. Підйом конструкцій і елементів.

6. Кріплення елементів у стиках і їхній вивірці.

7. Закладення і розшивка швів.

При будівництві споруд виконують різні монтажні роботи. До таких робіт відносяться: монтаж збірних будівельних конструкцій споруд; монтаж технологічного, енергетичного, транспортного, санітарно-технічного устаткування і технологічні комунікації, засобів автоматики і контрольно-вимірювальної апаратури; електромонтаж і ін.

Істотне значення при виконанні монтажних робіт має підготовка будівельного майданчика й об'єкта до монтажу конструкцій.

До підготовчих робіт по монтажі будівельних конструкцій відносяться:

1. Прокладка доріг для доставки елементів конструкцій на будівельні
майданчики і до місць їхньої установки.

2. Планування й очищення від сміття розвантажувальних, складських і монтажних майданчиків.

3. Устаткування розвантажувальних і складських майданчиків, майданчиків укрупненої зборки необхідними допоміжними пристроями (підкладками,
пірамідами, касетами, стелажами, настилами й ін.), а також вантажопідйомними машинами і пристосуваннями для розвантаження, складування, укрупненої зборки елементів конструкцій.

4. Монтаж компресорних і зварювальних установок, необхідних при
укрупненій зборці конструкцій, при їхньому монтажі і закріпленні в проектному положенні.

5. Укладання підкранових колій у зоні роботи рейкових монтажних кранів.

6. Установка монтажних кранів і іншого монтажного устаткування,
іспит їх і реєстрація в органах Гостехнадзору.

7. Устаткування електроосвітленням і силовими проводками
розвантажувальних, складських, укрупнювальні складання і монтажні площадки.

8. Доставка на будівельний майданчик різного устаткування,
інструмента, пристосувань, монтажного оснащення.

9. Пристрій якорів, стендів і ін. пристосувань для установки і
тимчасового закріплення монтуємих елементів конструкцій.

10. Забезпечення будівельного майданчика тимчасовими будинками
адміністративно-господарського і культурно-побутового призначення, закритими складськими приміщеннями й ін.

Приведений склад підготовчих робіт може змінюватися в значних межах у залежності від характеру конструкцій, способів виробництва монтажних робіт, умов доставки елементів збірних конструкцій на будівельний майданчик, місцевих умов будівельних майданчиків і ін.

Монтаж збірних залізобетонних конструкцій дозволяється робити тільки після інструментальної перевірки відповідності проекту позначок і положення в плані основ, а також після засипання пазух фундаментів. Без приймання основ, фундаментів і інших опорних конструкцій монтаж збірних конструкцій забороняється.

Монтаж збірних конструкцій повинний проводитись з виконанням наступних вимог:

а) виконання технологічної послідовності монтажу, що забезпечує стійкість і геометричну незмінність змонтованої частини споруди на всіх стадіях монтажу і міцність монтажних з'єднань;

б) комплектності установки конструкції кожної ділянки (блоку, секції) будівлі насосної станції, що дозволяють робити на змонтованій ділянці наступні роботи;

в) безпеки монтажних, загально будівельних і спеціальних робіт на об'єкті з урахуванням їх проведення.

Стропування елементів конструкцій повинні забезпечувати їх підйом і подачу до місця монтажу, що відповідає проектному положенню.

Установка елементів збірних конструкцій повинна проводитись відразу в проектне положення по розбивочним вістям з вивіркою по рисках, нанесеним на монтуємі елементи. Кожен елемент повинний встановлюватися без поштовхів і ударів по раніше змонтованих елементах.

Контроль зварених швів закладних деталей провадиться зовнішнім оглядом і виміром спеціальними шаблонами. Вибірковий контроль шва провадиться в місцях швів з ознаками дефектів, а також в інших сумнівних місцях.

Приймання монтажних робіт здійснюється з метою перевірки:

а) відповідності конструкцій проекту;

б) якості монтажних робіт;

в) готовності зведеної споруди до проведення наступних будівельно-монтажних робіт.

 








Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 983;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.