Коротка характеристика найбільш небезпечних біосферних НС

До небезпечних біосферних НС відносяться поява екзотичної або особливо небезпечної інфекційної хвороби, природні епідемії, епізоотії, епіфітотії та активізація осередків інфекційних захворювань у звичайних умовах, а також під час інших стихійних лих (землетруси, повені, урагани, сильні спеки), які руйнують системи водоочистки, водопостачання, відведення стічних вод, порушують роботу санітарно-протиепідемічних закладів у зоні катастроф та погіршують санітарно-гігієнічний та епідеміологічний стан джерел води та їжі. До біосферних НС також відносяться такі явища як, неконтрольоване розповсюдження небезпечних комах, тварин, рослин (сарани, кліщів, короладських жуків, павуків, гризунів, амброзії тощо).

Епідемія – масове розповсюдження інфекційного захворювання людей на деякій території.

Епізоотія – масове розповсюдження інфекційного захворювання тварин на деякій території.

Епіфітотія – масове розповсюдження інфекційного захворювання рослин або шкідників рослин на деякій території.

Спрогнозувати кількість санітарних втрат та кількість загиблих під час природнього епідемічного процесу дуже важко, оскільки вони залежать як від характеристик самого інфекційного збудника (виду, контагіозності, шляху передачі тощо), так і санітарно-гігієничних умов життя населення в епідеміологічному осередку. Методику приблизних санітарних втрат населення та кількість загиблих на території, яка піддалася дії стихійного лиха (наприклад землетрусу, повені, урагану) або при застосуванні біологічних агентів під час війни чи терористичного акту наведено нижче.








Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 684;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.