Нарізання різьби на деталях приладів
Різьба є поверхнею, яка утворюється при гвинтовому русі плоского контуру по циліндричній поверхні. В залежності від форми поверхні, на якій утворена різьба, і напрямку гвинтового руху різьбу ділять на:
- циліндричну і конічну;
- зовнішню і внутрішню;
- з правим і лівим обертанням.
Довжина згвинчування є довжиною дотику гвинтових поверхонь зовнішньої і внутрішньої різьб в осьовому напрямку, вона визначається конструктивним розрахунком спряжених деталей.
Для виготовлення різьби застосовують наступні методи:
- нарізання на токарно-гвинторізних верстатах;
- нарізання мітчиками і плашками;
- фрезерування;
- накочення;
- шліфування;
- доведення.
Вибір методу виготовлення різьби залежить від точності різьбових з’єднань і об’єму виробництва. Нарізання різьби різцями на токарно-гвинторізних верстатах виконують в тому випадку, коли в серійному виробництві необхідно одержати різьбу високого класу точності.
Нарізання різьби на токарно-гвинторізних верстатах проводять фасонними різьбовими різцями, призматичними або круглими гребінками однонитковими або багатонитковими.
Для нарізання зовнішньої і внутрішньої різьби в деталях з невисокою точністю в крупносерійному і масовому виробництві зазвичай застосовують круглі плашки і мітчики.
Нарізання різьби круглими плашками і мітчиками проводять на свердлильних, токарних, револьверних, болтонарізних верстатах і токарних автоматах, а також на спеціальних різьбонарізних верстатах.
Круглими плашками звичайно нарізають різьби з малими діаметрами (до 10 – 12 мм). Для великих розмірів різьби вигідніше застосувати різьбонарізні головки.
Внутрішні різьби звичайно нарізають мітчиками.
Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 1391;