Розробка специфікації вимог до програмної системи
Графічний варіант представлення системи навігації є, мабуть, найбільш розповсюдженим в Інтернеті. Воно зрозуміло: сучасні графічні редактори укупі з усілякими надбудовами (plug-іns), ефектами і фільтрами здатні створювати приголомшливі зразки оформлювальних рішень. Застосування фотографічних зображень, малюнків, а також анімації залучило величезну кількість Web-дизайнерів, що віддали перевагу візуальній привабливості.
При розробці системи навігації необхідно відповідати деяким обов'язковим вимогам, дотримання яких допоможе створити просту і зручну, інтуїтивно зрозумілу будь-якому користувачу навігаційну структуру. Ці вимоги можуть несуттєво варіюватися в залежності від особливостей Web-сайта, представленої на ньому інформації, а також деяких суб'єктивних факторів розроблювача. Однак розроблювальна система навігації повинна в остаточному підсумку відповідати ряду критеріїв зручності користування навігацією. Таких як: розташування, ієрархія і найменування, приступність.
Розробка графічного макета майбутнього web-сайта. Компонування макета Під компонуванням макета прийнято розуміти умовне (схематичне) розташування блоків інформації на майбутньому Web-сайті. Усього можна виділити чотири блоки інформації. Розглянемо кожний з них:
1. "шапка" - займає верхню частину сайта у вікні браузера (як правило, не більше 1/4 видимої частини екрана без прокручування) і може містити:
логотип;
слоганы, гасла, девізи;
рекламну інформацію (банери і текстові блоки) та ін.;
2. Меню навігації - воно може бути вертикальним, горизонтальним, містити підменю і т.д. і т.п.
3. Змістовна частина - тут відображається основна і сама головна складова будь-якого Web-сайта - інформація: новини і каталог продукції, контактні дані і гостьова книга і т.д.;
4. "Підвал" - нижня частина сайта у вікні браузера, не є обов'язковим блоком, він лише підкреслює чітку структуру. Він може містити:
інформацію про авторське право розроблювачів Web-сайта (повний чи текст посилання на нього);
координати для зв'язку;
дублюючу навігацію (текстову);
рекламну інформацію (баннеры і текстові блоки) і ін.
Ще одним важливим моментом, що передує початку роботи над графічним макетом, є вибір типу верстки. Усього існує два типи:
"фікс" - у цьому випадку сайт "затачивается" під конкретний мінімальний розмір екрана і при зміні розмірів вікна браузера його компонування залишається фіксованим;
"гума" - структура сайта змінюється пропорційно змінам розмірів вікна браузера (тобто сайт "розтягується"). Логічно припустити, що при виборі типу верстки варто виходити з мінімального розміру екрана. У даному випадку вибраний перший тип верстки - "фікс".
Дата добавления: 2015-03-03; просмотров: 860;