Інші формати даних

На додаток до покрить ARC/INFO і шейп-файлам ArcView, Network Analyst підтримує креслення CAD (через модуль CAD Reader), і обмінні файли MapInfo (через утиліту MIFSHAPE).

1.2.2. Додавання лінійної теми у вид

Не існує спеціальних процедур, необхідних для додавання лінійної теми, що Ви будете використовувати в Network Analyst. Додайте лінійну тему точно так само, як і будь-яку іншу.

Як тільки Ви додали лінійну тему у вид, Вам належить установити одиниці карти виду, якщо Ви це вже не зробили. Встановлення одиниць карти дасть Вам можливість працювати з інтерфейсом у значимих одиницях виміру відстаней, таких як кілометри або милі, коли Ви використовуєте довжину кожного лінійного об'єкта як вартість пересування. Network Analyst автоматично вираховує довжину кожного лінійного об'єкта і використовує її як вартість за замовчуванням.

Що Ви хочете додати як лінійну тему?

Покриття ARC/INFO або шейп-файл ArcView

1. Натисніть кнопку Додати тему.

2. У вікні Тип вихідних даних виберіть джерело даних.

3. Перейдіть у каталог, що містить покриття ARC/INFO або ArcView шейп-файл, що ви хочете додати. Двічі клацніть на каталозі, щоб переглянути файли, що він містить.

4. ArcView шейп-файли виводяться з розширенням .shp. Покриття ARC/INFO показуються по імені.

Креслення CAD

1. Клацніть на кнопці Додати тему.

2. Зі списку Типи вихідних даних виберіть Векторні дані (Feature Data Source).

3. Перейдіть у каталог, що містить підтримувані ArcView файли креслень CAD (файли проектів Microstation (.dgn) і два види файлів креслень AutoCAD .dwg (тільки під Windows) і .dxf (обмінний формат)), що Ви хочете додати. Двічі клацніть на імені каталогу, щоб розкрити його зміст. Якщо в діалоговому вікні не з'явилися файли креслення, можливо, Ви просто забули завантажити модуль CAD Reader.

4. Клацніть на імені файлу креслення, щоб вибрати клас об'єкта за замовчуванням (лінію), або клацніть на папці, щоб відобразити список доступних класів об'єктів і виберіть один, котрий Ви хотіли б використовувати. Клас об'єктів, обраний за замовчуванням, є першим у списку.

5. Клацніть на OK, щоб додати тему до виду.

1.3. Вилучення лінійних просторових об'єктів, що Вам потрібні

На додаток до об'єктів вулиць, Ваша лінійна тема може містити інші типи лінійних об'єктів, такі як залізниці, ріки, трубопроводи, лінії передачі й адміністративні границі. Якщо на Вашій лінійній темі багато об'єктів подібного типу, то краще скопіювати об'єкти вулиць у нову тему перед тим, як використовувати Network Analyst. Це дозволить Network Analyst вирішувати задачі більш ефективно і гарантувати, що інші об'єкти не будуть розглядатися як вулиці в процесі рішення задачі. Щоб скопіювати вулиці в нову лінійну тему, виберіть їх використовуючи інструменти вибору ArcView а потім виберіть Перетворити в шейп-файл у меню Тема.

1.4. Встановлення правил руху в лінійній темі

У лекціях.

Яке правило Ви хочете встановити?

1.4.1. Встановити вартість шляху

1. Виберіть опції Знайти Оптимальний Маршрут (Find Best Route), Знайти Найближчий Пункт Обслуговування (Find Closest Facility), або Знайти Область Обслуговування (Find Service Area) з меню Network для відображення діалогового вікна визначення задачі, що Ви будете використовувати для вирішення Вашої задачі.

2. Клацніть по кнопці Властивості (Properties) для відображення діалогового вікна Властивості.

3. Виберіть поле вартості зі спадаючого списку. Якщо Ви використовуєте псевдонім для доступу до нестандартного імені поля вартості, ім'я псевдоніма з'явиться в спадаючому списку полів вартості.

4. Натисніть OK.

Примітки.Використовуйте за замовчуванням опцію довжина лінії (<Line Length>), якщо Ви хочете використовувати довжину кожного лінійного об'єкта як вартість пересування. Якщо Ви збираєтеся використовувати довжину ліній за замовчуванням, Вам належить установити одиниці виміру карти виду, якщо Ви це ще не зробили. Це дозволить Вам працювати з інтерфейсом у значимих одиницях відстані, таких як кілометри або милі. Якщо Ваші мережні дані представлені в десяткових градусах і Ваше прикладне рішення вимагає пошуку маршрутів з великими відстанями, то використання <Line Length> може дати неоптимальні маршрути.

Якщо Ви встановлюєте вартість шляху, використовуючи вартісне поле Вашої атрибутивної таблиці об'єктів для лінійної теми, переконаєтеся, що поле має стандартне ім'я, інакше воно не з'явиться для вибору в спадаючому списку вартісних полів.

1.4.2. Встановити вартість шляху для інструкцій

1. Виберіть опції Знайти Оптимальний Маршрут (Find Best Route), Знайти Найближчий Пункт Обслуговування (Find Closest Facility), або Знайти Область Обслуговування (Find Service Area) з меню Network для відображення діалогового вікна визначення задачі, що Ви будете використовувати для вирішення Вашої задачі.

2. Клацніть по кнопці Властивості (Properties) для відображення діалогового вікна Властивості.

3. Виберіть поле вартості зі спадаючого списку. Якщо Ви використовуєте псевдонім для доступу до нестандартного імені полючи вартості, ім'я псевдоніма з'явиться в спадаючому списку полів вартості.

4. Натисніть OK.

 

Поле вартості буде встановлено за умови, що у Вас є порівнянне ім'я поля у Вашій таблиці поворотів. Наприклад, якщо Ви використовуєте поле вартості, назване SECONDS, або два поля, названі FT_SECONDS і TF_SECONDS, поле вартості у Вашій таблиці поворотів повинне іменуватися SECONDS. Якщо у Вас немає порівнянного імені поля у Вашій таблиці поворотів, Ваша таблиця поворотів буде ігноруватися.

1.4.3. Встановити вулиці з однобічним рухом

Встановіть вулиці з однобічним рухом додаючи поле рядка, іменований ONEWAY або ONE_WAY, у Вашу атрибутивну таблицю лінійної теми. Дотримуйтесь цих указівок, щоб обмежити пересування визначеними напрямками.

Щоб установити ці правила Використовуйте ці значення
Рух дозволяється тільки від початку до кінця лінії, тобто в напрямку цифруванні. FT, ft
Рух дозволяється тільки від кінця до початку лінії, тобто в напрямку, зворотному напрямку цифруванні. TF, tf
Рух не дозволений в обох напрямках, тобто лінія закрита для руху. N, n
Рух дозволяється в обох напрямках. Будь-яке інше значення або відсутність даних

Вам не треба явно встановлювати вулиці з однобічним рухом у користувальницькому інтерфейсі, вони будуть автоматично розпізнаватися. Якщо Ви тільки що закінчили додавати або редагувати поле ONEWAY або ONE_WAY, то Network Analyst автоматично розпізнає ці зміни, коли в наступний раз Ви будете вирішувати задачу.

Примітки. Поле однобічного руху повинне іменуватися ONEWAY або ONE_WAY. Ви не можете використовувати поле з нестандартним ім'ям, установлюючи для нього псевдонім.

Поле ONEWAY або ONE_WAY не може бути в приєднаній таблиці.

1.4.4. Встановити заборонені повороти

Вам немає необхідності представляти заборонені повороти на вулицях з однобічним рухом, якщо Ви моделювали ці вулиці за допомогою поля ONEWAY (ОДНОБІЧНА). Ваші маршрути ніколи не повернуть у неправильну сторону на вулиці з однобічним рухом. Представте інші заборонені повороти, увівши негативні значення в поле вартості таблиці поворотів. Дотримуйтесь наступних правил для заборони поворотів:

Щоб установити ці правила Використовуйте ці значення
Поворот забороняється. <0 (будь-яке значення менше нуля)
Поворот не забороняється. 0, >0 (будь-яке значення дорівнює або більше нуля)

Ви зобов'язані установити вартість пересування для створення поворотів до того, як інформація про заборонені повороти може бути розпізнана Network Analyst.

1.4.5. Встановлення естакад і тонелей

Є два способи, якими Ви можете представити естакади і тонелі в ArcView.

Перший спосіб складається в застосуванні неплоских (non-planar) лінійних просторових об'єктів. Цей метод включає використання двох безперервних ліній для представлення місць естакад або тонелєй. Одна безперервна лінія для естакади, інша - для вулиці, що йде під нею. Одна лінія проходить “над” або “під” іншим лінійним об'єктом без якої-небудь розбивки в тім місці, де вони перетинаються. Це ідеальний спосіб для моделювання естакад і тонелєй.

Інший спосіб складається у використанні плоских (planar) лінійних просторових об'єктів. Цей метод включає використання чотирьох ліній для моделювання місць естакад і тонелєй, точно також як Ви б робили для перехрестя. У цьому методі обмеженням зв'язності є атрибути в атрибутивній таблиці лінійної теми.

Якщо Ваша лінійна тема - це покриття ARC/INFO, Ви повинні використовувати неплоскі лінійні об'єкти для моделювання естакад або тонелєй. Якщо Ваша лінійна тема - шейп-файл, Ви можете використовувати плоскі або неплоскі лінійні об'єкти для моделювання естакад або тонелєй, або комбінацію обох типів. Багато наборів даних по вулицях з естакадами або тонелями використовують один або обидва цих методи.

Використання неплоских лінійних об'єктів

Якщо Ваша лінійна тема містить естакади і тонелі, представлені неплоскими лініями, Вам не потрібно явно встановлювати естакади і тонелі, вони автоматично розпізнаються Network Analyst. Якщо Ваша лінійна тема є шейп-файлом і Ви тільки що закінчили створювати або видаляти естакади або тонелі, то Network Analyst буде автоматично розпізнавати ці зміни, коли наступного разу Ви будете вирішувати задачу.

Використання плоских об'єктів

Якщо Ваша лінійна тема містить естакади і тонелі, представлені плоскими лініями, Ви можете відрізнити ці місця від перехресть, використовуючи два поля висоти у Вашому просторовому об'єкті лінійної теми, поле висоти для початку кожної лінії і поле висоти для кінця кожної лінії. Повинні бути представлені обидва поля, щоб естакади і тонелі розпізнавалися Network Analyst. Є три прийнятних способи іменування цих полів. Дефіс (-) може застосовуватися замість підкреслення ( _ ) у всіх іменах полів.

 

FNODE_ELEV and TNODE_ELEV, or

F_ELEV and T_ELEV, or

F_ZLEV and T_ZLEV

 

FNODE_ELEV і TNODE_ELEV, або

F_ELEV і T_ELEV, або

F_ZLEV і T_ZLEV

 

Поля висоти повинні бути названі так, як описано вище. Ви не можете використовувати поля з іншими іменами, встановлюючи для них псевдоніми. Поля повинні бути в атрибутивній таблиці лінійної теми і не можуть бути в приєднаній таблиці.

Заповніть поля висоти, досліджуючи лінії у Вашій лінійній темі, що є частиною естакади або тоннеля. Уведіть те ж значення в поля висоти для ідентифікації кінців ліній, що з'єднуються. Значення, що Ви використовуєте, не обов'язково повинні бути абсолютними значеннями висоти, а можуть бути просто відносними величинами. Наприклад, якщо кінці чотирьох ліній зустрічаються там, де є естакада, двом кінцям, що утворять естакаду, можна дати значення висоти 1 (один), а двом іншим можна дати значення висоти 0 (нуль). Якщо кінці чотирьох ліній зустрічаються на перехресті без естакади, їм усім треба дати те саме значення висоти.

Вам немає необхідності явно встановлювати естакади і тонелі, якщо Ви використовуєте плоскі об'єкти, поля висоти автоматично розпізнаються. Якщо Ви тільки що закінчили додавати або редагувати поля висоти, то Network Analyst автоматично розпізнає ці зміни, коли наступного разу Ви будете вирішувати задачу.

1.4.6. Встановлення закритих вулиць і інших небажаних вулиць

Міські вулиці й автомагістралі періодично закриваються для руху через ремонт або аварії. У вашій лінійній темі також можуть бути такі об'єкти, як вулиці тільки для пішоходів, що постійно закриті для автотранспорту. Ви можете також уникати й вулиць інших типів. Наприклад, Ви може забажати знайти маршрут, що не заходить у вулиці житлових кварталів, а пролягає тільки по головних дорогах і магістралям. У Вас є чотири способи для моделювання цих сценаріїв.

Використовуйте поле однобічного руху у Вашій атрибутивній таблиці лінійної теми

Значення N у полі ONEWAY або ONE_WAY позначає лінійний об'єкт як закритий для руху. Інформацію про те, як установити поле однобічного руху, дивиться в розділі Встановлення вулиць з однобічним рухом.

Використовуйте поле вартості у Вашій атрибутивній таблиці лінійної теми

Негативне значення в полі вартості вказує лінійний об'єкт як закритий для руху. Інформацію про те, як установити поле вартості, дивиться в розділі Встановлення полів вартості в лінійній темі.

Виберіть об'єкти, що представляють закриті вулиці, у Вашій лінійній темі

Коли Network Analyst вирішує задачу, він буде розглядати будь-який обраний у даний момент лінійний об'єкт як закритий для руху. Ви можете використовувати будь-який інструмент вибору ArcView для вибірки лінійних об'єктів.

Визначьте вибір об'єктів для Вашої лінійної теми, використовуючи діалогове вікно Властивості Теми

Ви можете вказати вулиці для представлення у Вашому виді, уводячи рядок запиту в діалогове вікно Визначити (Definition). Вулиці, виключені з запиту, не з'являться у Вашому виді.

Який метод краще Вам підходить, залежить від конкретного моделюємого Вами сценарію. Наприклад, для об'єктів, постійно закритих для проїзду, може бути краще використовувати поле ONEWAY або ONE_WAY. З іншого боку, якщо Ви хочете уникнути вулиць у житлових кварталах у маршруті перевезень вантажів, може бути краще вибрати житлові вулиці за допомогою інструментів вибору ArcView або визначити вибір об'єктів для Вашої лінійної теми за допомогою діалогового вікна Властивості Теми.

Інший спосіб роботи з об'єктами, постійно закритими для руху полягає в копіюванні всіх інших об'єктів у нову лінійну тему і потім роботи з нею.

1.5. Підготовка лінійної теми для шляхового листа

Перед тим, як Ви зможете зробити придатний для використання шляховий лист, Ви повинні мати поле назви вулиці у Вашій атрибутивній таблиці просторових об'єктів лінійної теми або в приєднаній таблиці. Поле назви вулиці зберігає назву вулиці кожного лінійного просторового об'єкта. Наприклад, якби Ваша лінійна тема містила вулиці, такі як Lake Shore Boulevard і Yonge Street, те лінійні об'єкти, що представляють ці вулиці, містили б у полі імені вулиці такі елементи як LAKE SHORE і YONGE.

Немає обмежень як Ви іменуєте поле назви вулиці. Однак, якщо воно мало або має псевдонім з одним із зазначених нижче імен, то Network Analyst буде ідентифікувати його як поле назви вулиці за замовчуванням.

STREET_NAME STREETNAME STREET_NAM ST_NAME STR_NAME ROAD_NAME ROADNAME EDGENAME FNAME NAME

Примітка. Дефіс (-) або крапка (.) можуть застосовуватися замість підкреслення ( _ ) у всіх іменах полів.

1.6. Збільшення продуктивності

Network Analyst автоматично підтримує індекси в каталозі мережних індексів, тому Вам не треба створювати просторовий індекс для Вашої лінійної теми, щоб поліпшити продуктивність. Ви можете досягти максимальної продуктивності, маючи у виді наступне:

§ Network Analyst може швидше вирішувати задачі, якщо каталог мережного індексу розташований на Вашому локальному диску. Якщо Ви використовуєте набір мережних даних, що зберігається не на Вашому локальному диску, Ви можете підвищити продуктивність, створивши каталог мережних даних тільки для читання, форсуючи створення каталогу мережних дан на Вашому локальному диску. Недоліком цього методу є те, що Network Analyst повинено буде створювати каталог мережного індексу для кожного проекту, що використовує цей конкретний набір даних.

§ Рішення задачі з областю обслуговування створює дві підсумкові теми, тему області обслуговування і тему мережі обслуговування. Якщо Вам не потрібна тема області обслуговування, видалите її з виду до того, як натиснете кнопку Вирішити. Це дасть можливість Network Analyst ігнорувати процес, зв'язаний з розрахунком області обслуговування.

§ Network Analyst може швидше вирішувати задачі про найближчий засіб обслуговування з великим числом таких засобів, якщо Ви виберете засоби, розташовані поблизу, до того, як натиснете кнопку Вирішити.

§ Не залишайте атрибутивну таблицю результуючої теми відкритої коли вирішується задача, це зменшує продуктивність.

2. Пошук найкращого маршруту

Для наступної роботи вам знадобляться всі теми з каталогу c:\esri\av_gis30\avtutor\network.

2.1. Установка місць відвідування

Перед так, як Ви зможете знайти оптимальний шлях для відвідування набору місць, Вам потрібно вирішити, як Ви збираєтеся їх вказати у вашому Виді. Спосіб, за допомогою якого ви повинні це зробити, залежить від типу даних, котрі у вас є. От деякі правила:

Ø Якщо місця розташування зберігаються в шейп-файлі або покритті ARC/INFO, додайте крапкову тему до виду, використовуючи кнопку Додати Тему.

Ø Якщо місця розташування зберігаються в dBASE або в текстовому файлі з роздільниками з координатними полями x і y, додайте крапкову тему до виду, використовуючи опцію Додати Тему Події.

Ø Якщо місця розташування зберігаються в dBASE або в текстовому файлі з роздільниками з адресною інформацією, геокодуйте місця розташування і додайте геокодовану тему до виду, використовуючи опцію Додати Тему Події (Адреса).

Ø Якщо у Вас немає місць розташування, що зберігаються у файлі, використовуйте інструмент Додати Місце розташування або кнопку Додати Місце розташування за Адресою для вказівки їх поодинці.

2.2. Пошук оптимального маршруту

Network Analyst може розрахувати оптимальний шлях від одного місця до іншого, або оптимальний шлях для відвідування декількох місць. Ви можете задати місця, вказуючи їх на екрані, вводячи адреси, або використовуючи крапкову інформацію. Ви можете прийняти рішення про порядок відвідування, або ж Ви надаєте Network Analyst знайти для Вас послідовність відвідування.

2.2.1. Щоб знайти маршрут

1. Клацніть на лінійній темі S_fran.shp у Таблиці Змісту, щоб зробити її активною.

2. З меню Мережа (Network) виберіть Знайти Оптимальний Маршрут (Find Best Route), для відображення діалогового вікна визначення задачі. Додасться тема за назвою Route1 у Таблицю Змісту.

3. Клацніть по кнопці Властивості (Properties) у діалоговому вікні визначення задачі. У діалоговому вікні Властивості (Характеристики) виберіть поле вартості у Вашій атрибутивній таблиці мережної теми. Network Analyst буде використовувати поле вартості для пошуку кращого маршруту.

4. Укажіть робочі одиниці. Це одиниці, що будуть застосовуватися для повідомлення про загальну вартість маршруту, загальнe відстань або час який буде потрібно для пересування по маршруту. Натисніть OK для виходу з діалогового вікна Властивості.

5. Укажіть початок маршруту, місця або "зупинки", які треба відвідати по шляху, і кінець маршруту. Ви можете вказати ці місця, використовуючи інструмент Додати Місце розташування для вказівки місця на лінійній темі, використовуючи кнопку Додати Місце розташування (Адреса) для введення адреси, або використовуючи кнопку Завантажити Зупинки (Load Stops) для завантаження крапкової теми (наприклад Del_loc.shp).

6. Якщо Ви хочете, щоб Network Analyst знайшов для Вас кращу послідовність відвідувань, відзначте Знайти кращий порядок (Find best order). В іншому випадку зупинки будуть відвідуватися в порядку їхньої появи в списку зупинок.

7. Якщо Ви хочете, щоб маршрут закінчувався там, де він почався, відзначте Повернутися в початок (Return to origin).

8. Клацніть кнопку Вирішити . У результаті цього буде розрахований оптимальний маршрут, що буде відображатися у виді. Повідомлення про загальну довжину і час, необхідні для здійснення маршруту, з'явиться в діалоговому вікні визначення задачі.

 

Примітки. Якщо Ви визначаєте місця, указуючи їх курсором, або намагаєтеся завантажити зупинки, що не попадають у визначену довжину (1/100ая горизонтального або вертикального екстента Вашої лінійної теми або більше) лінійного об'єкта, то надійде запрошення, чи хочете Ви їх додати. Якщо Ви виберете додати, то ці місця будуть відображатися червоними символами у Вашому виді і будуть ігноруватися, коли Ви вирішуєте задачу. Ви можете вибрати переміщення цих символів на лінійну тему для включення їх у задачу. Щоб це зробити, виберіть і перемістіть символи інструментом Покажчик .

 

Якщо каталог мережних індексів для Вашої лінійної теми ще не існує або він старий, то Network Analyst автоматично створить або обновить його, коли Ви натиснете кнопку Solve (Вирішити) .

3. Пошук найближчого пункту обслуговування

3.1. Встановлення пунктів обслуговування

Перед тим, як Ви зможете вирішити задачу перебування найближчого пункту обслуговування, Вам спочатку потрібно буде додати у Ваш вид тему, що містить місця розташування пунктів обслуговування.

3.2. Визначення найближчого пункту обслуговування й оптимального шляху до нього

При пошуку найближчого пункту обслуговування за допомогою Network Analyst визначається також оптимальний шлях до нього або від нього. Щоб вирішити ці задачі, необхідно лише задати місце розташування і число пунктів обслуговування з теми пунктів обслуговування.

3.2.1. Щоб знайти найближчий пункт обслуговування й оптимальний шлях до нього

1. Відкрийте вид із крапковою темою Customer, що представляє пункти обслуговування.

2. Зробіть лінійну тему активною в Таблиці змісту.

3. З меню Мережа (Netvork) виберіть опцію Знайти найближчий пункт обслуговування (Find Closest Facility). При цьому відкриється діалогове вікно Показати постановку задачі і до Таблиці змісту буде додана тема з ім'ям Fac1.

4. Клацніть на кнопці Параметри в діалоговому вікні Показати постановку задачі. Network Analyst буде використовувати вартісне поле для завдання екстента області обслуговування і мережі обслуговування.

5. Задайте робочі одиниці. Це одиниці, у яких буде задаватися загальна вартість шляху до кожного пункту обслуговування або від нього. Клацніть OK, щоб закрити діалогове вікно.

6. У діалоговому вікні Показати постановку задачі виберіть тему пунктів обслуговування (Facilities). У спадаючому списку перераховані всі крапкові теми у виді. Якщо Ви вибираєте групу пунктів, використовуючи один із засобів вибору ArcView, то тільки ця група буде враховуватися при вирішенні задачі. Якщо не зроблено ніякого вибору, будуть враховуватися всі пункти обслуговування.

7. Задайте число пунктів обслуговування (Number of facilities to find).

8. Задайте межу пошуку, якщо Ви хочете обмежити дальність перебування пункту обслуговування. Переконаєтеся, що одиниці збігаються з робочими одиницями, заданими на Кроці 5.

9. Задайте подію, для якої Ви збираєтеся знаходити найближчі об'єкти. Можна задати подю за допомогою інструмента Додати Місце розташування : указавши місце на лінійній темі, або за допомогою кнопки Додати пункт за адресою, ввівши адресу, або з використанням кнопки Завантажити місця (Load Events), завантаживши крапкову тему.

10. Задайте напрямок руху. Якщо рух спрямований від події до найближчих пунктів обслуговування, включите опцію Шлях від місця події (Travel from site). Якщо ж рух спрямований від пунктів обслуговування до події, включіть опцію Шлях до місця події (Travel to site).

11. Клацніть на кнопці Вирішити . Network Analyst визначає задане число найближчих пунктів обслуговування і відображає оптимальний маршрут від (або до) кожного з них у виді.








Дата добавления: 2015-02-23; просмотров: 755;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.031 сек.